Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens SX1 - Telefon nie włącza się - po wymyciu i wygrzaniu dalej to samo.

userned 02 Oct 2014 17:57 927 4
    userned
    Level 8  
    Witam. Dostałem ten telefon już nie włączający się. Bateria jest dobra, po włożeniu nie uruchamia się. Gdy włożę baterię i podłącze ładowarkę pojawił się tylko dźwięk rozładowanej baterii. Ekran czarny, zero podświetlenia. Telefon bardzo starannie wymyłem w myjce po czym lekko go ogrzałem. Problem ten sam. Proszę o radę.

Telefon wchodzi w tryb serwisowy.
    qazik123
    Level 14  
    Jeżeli telefon wchodzi w tryb serwisowy wgraj swup-a przez kabel USB.
    userned
    Level 8  
    Najgorsze jest to że komputer w ogóle nie wykrywa telefon, nawet nie pipnie, że jakieś urządzenie jest wpięte.
    nemo333
    Level 30  
    Najczęstsza przyczyna padnięcia SX1 to zimne luty na płytce MMI, jak dobrze pamiętam to pod procesorem bardzo często się robiły (po drugiej stronie klawisza Menu). Tam są 4 duże układy, wygrzej odpowiednio wszystkie i powinno być ok.

Komputer nie da znać jeśli nie uruchomisz trybu serwisowego, właczasz go przez wciśnięcie OK na joyu i włącznika. Jak nie wstaje to może być konieczne wgranie CORE przez kabel COM.
    userned
    Level 8  
    Włącza się tryb serwisu i wtedy podpinam pod komputer. Nie ma żadnej reakcji w komputerze. Telefon już grzałem i myłem. Nie chcę grzać za dużo żeby nie przegrzać układów.