Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schludne mocowanie kamery CCTV do elewacji z możliwością odłączenia

02 Paź 2014 18:54 4026 6
 • Poziom 10  
  Witam

  Mam problem z przymocowaniem kamery do elewacji.

  Kamera tego typu, z kablami wychodzącymi przez środek talerzyka montażowego:

  Schludne mocowanie kamery CCTV do elewacji z możliwością odłączenia


  Nie chcę robić dziury w styropianie na połączenie kabli, a potem to zalepić pianką montażową. Wolałbym połączenie z możliwością ew. późniejszego odłączenia i zmiany kamery bez wyrywania kabli i psucia elewacji.


  Wymyśliłem, że żeby te kable nie wisiały w powietrzu, to zamontuję w styropianie puszkę hermetyczną na wkręty (ślimaki do styropianu lub kołki do muru):

  Schludne mocowanie kamery CCTV do elewacji z możliwością odłączenia

  A dopiero potem wprowadzę do puszki kable kamery, podłączę i przykręcę kamerę do puszki.

  Na pewno są jednak bardziej eleganckie metody. Elewacja ciemnoszara, a puszka biała, będzie się wyróżniać. Poza tym trudno określić, czy puszka utrzyma kamerę w silnym wietrze, więc proszę o podpowiedź
 • Poziom 25  
  Kolego a nie lepiej dać tą kamerę obok tej puszki ? Przecież ta kamera przykręcona do plastiku będzie "latać". Po drugie "ślimaki" do styropianu nie są dobrym pomysłem - zastosuj przedłużane kołki.
  Pomijam już kwestie wandaloodporności tego tworu ;)

  Do porządnych kamer sprzedawane są aluminiowe przedłużenia/puszki w których te kabelki można ukryć - czyli takie jak kolega wyżej podpowiedział.

  Ewentualnie możesz ukryć łączenia w warstwie styropianu a kamerę przykręcić na do blachy nierdzewnej następnie przymocowanej do muru.
 • Poziom 17  
  U mnie małe kamery zamontowane na pokrywach puszek się sprawdziły - wygląda to nawet nie najgorzej. Jednak dużych i ciężkich kamer bym tak nie montował.

 • Poziom 21  
  do montażu kamer tego typu proponuję:
  1. sprawdzenie czy dany model nie posiada dedykowanej puszki - przejściówki
  umożliwiającej mocowanie kamery i zarazem ukrycie połączeń
  2. dla małych kamer gdzie nie było oryginalnych puszek stosowałem aluminiowe puszki np z firmy scame, do tego dwa otwory u dołu na ewentualne skropliny
  puszki montowane wcześniej, w nich przewody z rj-kami, kamera nitowana do pokrywki które mocujesz wygodnie na oryginalne wkręty
  dodatkowo te których używałem posiadały możliwość plombowania
 • Poziom 10  
  Dziękuję za odpowiedzi.

  Postaram się poszukać twardych puszek. Zwykłe elektryczne mają zbyt miękkie pokrywy i pewnie przy wietrze obraz by się bujał. Ewentualnie zastosuję same zaślepki pod kamery.