Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia C6-00 Dziwny dźwięk na słuchawkach i oryginalnych i nieoryginalnych.

02 Paź 2014 19:57 1197 7
  • Poziom 25  
    Witam.
    Mam problem z niedawno nabytą nokią C6-00.
    Telefon kupiny używany, wraz z kompletem akcesoriów.
    Po blisko miesiącu od zakupu chciałem skorzystać z zestawu słuchawkowego. Jakie było moje zdziwienie, jak podłączyłem oryginalne słuchawki i w nich usłyszałem dziwnie zmieniony dźwięk, głos był bardzo ściszony, a muzyka dziwnie zmieniona, taka rozmyta.
    To pierwszy problem. Drugi to nierówna praca słuchawek. W jednej głos jest bardzo cichy, problem dziwnego dźwięku jest na obu słuchawkach.

Przeczyściłem gniazdo->Piny nie są zakorodowane ani poodginane.
    Przez ten telefon przerzuciłem już 6 par słuchawek i na każdych jest ten sam problem.

Telefon gra normalnie podłączony do wzmacniacza.

Ktoś może ma pomysł, co zrobić z tym fantem? Jak naprawić słuchawki?

Wiem, że zły dział, ale w innym nie mogę założyć tematu przez decyzje moderatora.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam.
    Podłącz normalne słuchawki (bez mikrofonu). Z mikrofonem, jack ma cztery pola stykowe a standardowy ma trzy (lewy kanał, prawy kanał, masa). Producenci słuchawek z mikrofonem umieszczają styk mikrofonu w innej konfiguracji i to właśnie rodzi problemy z dźwiękiem. Czy na pewno stosowałeś oryginalne słuchawki do tego modelu telefonu? Jeżeli tak to jest problem z gniazdem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Stosowałem oryginalne słuchawki od tego modelu (wg zapewnien sprzedawcy). Próbowałem też słuchawki od innej nokii, zwykłe ze sklepu (takie po 5-20zł).
    Gniazdo wyczyszczone.
    Na sprzęcie zewnętrznym (wzmacniacz) telefon gra normalnie, oba kanały działają prawidłowo, dźwięk jest stereo a wtyczka standardowa 3pin.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Czyli jak dobrze gra na zwykłym jacku to gniazdo w porządku. Wydaje mi się, że zapewnienia sprzedawcy co do kompatybilności "oryginalnych" słuchawek z tym modelem nokii mija się z prawdą, ale mogę się mylić i w gnieździe występuje jakiś niekontakt, zwarcie.
  • Poziom 25  
    Widocznie tak jest :(
    A może opór słuchawek jest niewłaściwy i to powoduje ów irytujący efekt. Zazwyczaj jest to 32R, rzadziej 16 lub 64R.
    Słuchawki które mam wszystkie mają 32R, co myślisz o ich drobnej modyfikacji celem doświadczalnego sprawdzenia?
    Włączyć w szereg ze słuchawką rezystor 32R. To da nam 64R. Oczywiście mam świadomośc, że 1/2 energii zostanie stracona na rezystorze.

Co do testowania na słuchawkach 16R to boje się, żeby nie uwalić końcówki mocy w telefonie, ale jak się wtyka wtyczkę jack do gniazda to też następuje bardzo krótkie zwarcie. Do wyjścia podłączyć poprostu 2 głośniki 8R połączone szeregowo i po sprawie :)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie, raczej nie kombinuj z rezystancją. I jeszcze jedno, czy sprawdzałeś czy działa mikrofon w tych słuchawkach?
  • Poziom 25  
    Mikrofon działa. :)
    Moim zdaniem jest coś nie halo z rezystancją, miałem raz podobny przypadkek. Pewien stary walkman-kaseciak działał prawidłowo tylko ze słuchawkami 16R, jak się podłączyło inne to był podobny efekt do tego, który mam obecnie.
    Wtedy problem rozwiązał rezystor pracujący jako tzw, Sztuczne obciązenie. Poprostu wpiąłem rezystor 16R między wyjscie i masę. Mogłem podłączyć wszystko.
    Szkoda, że wtedy moja wiedza z elektroniki była na pozionie minimalnym i nie wiedziałem, jakie straty miałem na tych rezystorach...
  • Poziom 25  
    Rozwiązanie problemu okazało się bardzo proste-podłączenie słuchawek od innego telefonu :P
    Na słuchawkach od Prestigio PAP3350DUO wszystko śmiga i znaiekształceń nie ma.
    Dzięki za zainteresowanie i pomoc ;)

Temat do zamknięcia.