Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 42"-48" uniwersalny telewizor ok 2000pln

LOOKass 02 Paź 2014 20:29 3399 13
  • #1 02 Paź 2014 20:29
    LOOKass
    Poziom 11  

Cześć.

Na wstępie regulaminowo:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2 4x5
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od wschodu, bez znaczenia (rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT stary dobry Panas :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakość obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sat Nc+
    10 .Jakie urządzenia? ADB5800 i komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport/film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - tak, 40%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 42"+
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nieostry obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 2000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D nie

W zeszłym roku już planowałem zakup LG LA640 lub Panasa E6E, ale jakoś się obeszło. Nie wiele czasu spędzam przed tv przez aktywny tryb życia, jednak zimą będzie czas na to. Oczekuję od tv przede wszystkim dobrej jakości obrazu:
    - dobry kontrast
    - ostrość

Dużo czasu spędzam przy komputerze, taka praca. Chciałbym by nowy tv czasami odciążył monitor 21". Smart w tv i wszystkie playery-bajery to zbędna rzecz dla mnie. Mam już to w dekoderze sat i nie korzystam. Ważne, by pomimo braku Smarta odtwarzał zasoby w sieci LAN. Od czasu do czasu lubię postrzelać w Battlefield 4 i pościgać się w F1, więc tv nie może zbytnio zamulać.

Cenowo mam nadzieję, że obejdzie się bez szaleństw z racji tego, że jego tygodniowy przebieg to będzie 20-30h max. Temat tv śledzę już od jakiegoś czasu i mam kilka typów, jedynie chciałbym zweryfikować swoje rozważania :)

Panasonic 42AS600 - same plusy prócz smużenia. Może seria 500A wystarczyłaby?
    Philips 42PFH6309- to był faworyt ale pokrewieństwo z wadliwym 6109 wykluczyło go;
    Sony KDL40W605 mały a 28" to już 2600pln
    Sony KDL42W705 ciepło...

Sony<805B = BFI - wpychanie czarnych ramek (black frame inser-coś tam). Niby zwalony system upłynniający akcję ale chyba lepszy niż nic.

W/w to matryce 50hz. Dosyć często jako faworyt w podobnych rozważaniach wymieniany jest Panasonic 42AS650, lecz to już panel IPS i kontrast już nie ten, w ciemności pewnie różnice już spore. Dosyć potaniały nawet. Myślałem wcześniej nad LG 47LB5800, równe 2000pln ale kłuł w oczy paskudny kontrast. Przy okazji zwróciłem uwagę na tanie modele Sharpa ale nie wiem czy to dobry pomysł, seria LD264E, dużo cali za niewiele...

Mile widziane wszelkie opinie subiektywne i obiektywne. Na co zwrócić uwagę w elektro-marketach podczas oględzin? Czy jest możliwość, by obsługa sklepu odtworzyła materiały testowe z USB?

0 13
  • #2 02 Paź 2014 22:37
    jacekRCA
    Poziom 25  

LG 47LB5800 i paskudny kontrast? Przecież ten TV nadrabia nieźle directed ledem. Ma podświetlanie fullLED. Możesz spokojnie poprosić o odpalenie swojego materiału z USB, ja tak robię czasami, nie ma z tym problemów. Powiem więcej, to dobry pomysł. Po za tym powinieneś jeszcze obejrzeć co najmniej LG 42LB670 oraz Samsung UE40H6400.

0
  • #4 07 Paź 2014 20:06
    LOOKass
    Poziom 11  

jacekRCA napisał:
    LG 47LB5800 i paskudny kontrast? Przecież ten TV nadrabia nieźle directed ledem. Ma podświetlanie fullLED. Możesz spokojnie poprosić o odpalenie swojego materiału z USB, ja tak robię czasami, nie ma z tym problemów. Powiem więcej, to dobry pomysł. Po za tym powinieneś jeszcze obejrzeć co najmniej LG 42LB670 oraz Samsung UE40H6400.

Przetestowano LG
    Co wyższe modele LG posiadają poza 3D i WebOS? Srogi input lag. To nie są zalety jak dla mnie.
    Z Samsungiem to podobnie jak z Sony i Panasonikiem AS640, matryce 40 lub 48.
    Czyżby te same?

Więc zostaje chyba ten Panas AS650.

0
  • #5 07 Paź 2014 21:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wg mnie właściwa ocena . Info masz na PW.

0
  • #6 11 Paź 2014 04:24
    LOOKass
    Poziom 11  

Zakończę temat wyrazem zadowolenia z zakupu oraz kilkoma spostrzeżeniami dot. modelu 42as650:
    - kąty widzenia, niby deklaruje się oglądanie na wprost lecz w praktyce na codzień różnie to bywa. Ogromny plus w stosunku do as600. W euro akurat wszystkie Panaski stały w rzędzie i widać było przepaść na tym polu;
    - kontrast i kolory- super, może w as600 jest brzytwa ale idealna czerń w naturze nie występuje ;) a w czarno-białą szachownicę nie mam zamiaru się wpatrywać. Zauważyłem też lekko niedoświetlone rogi, to dowód na rodowód panelu IPS od LG.
    - dynamika obrazu- jak w testach, rewelacja. Kilka poziomów ustawień upłynniaczy, że może być gładko jak w teatrze tvp, lubię tenis i premiership i tu nie może być smug, 100hz się przyda;
    - dużo ustawień, 4 predefiniowane tryby obrazu. Troszkę tnie menu ale nie w sposb przeszkadzający w użytkowaniu. Ciekawe opcje usuwania szumów- przydatne gdy ma się bogatą kolekcję starych divx'ów;
    - input lag, jednak jest obecny. 30-40ms to nie jest żadna rewela ale z PC dogaduje się znakomicie po hdmi. W ustawieniach tryb GRA, konieczność bo inaczej kursor niezdarnie goni nasze ruchy myszą. W BF4 wyrabia się, pro gracze mogą jednak narzekać i warto sobie samemu wybrać się z netbookiem i posprawdzać w sklepie;
    - dźwięk- kiepsko, słychać że to słabe telewizyjne pierdziawki. Od tego jednak mam rozstawione altusy 110 i tyle w temacie;
    - smart... jest. Pilot Jedi też. Także wbudowany tuner tv naziemnej, gniazdo ci, funkcje 3d + tylko, uwaga! jedna para bryli pasywnych. Może kiedyś znajdę czas poużywać tego wszystkiego i w szerszym skrócie opisać wrażenia z jazdy ;) narazie PC + nc+ i kopyta przed tv.

TV jednak kupiłem w necie, tak skąpstwo i lenistwo mam we krwi. Przysłali w 20h i wszystko w porządku i oby na długo :)
    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem. EOT.

0
  • #7 11 Paź 2014 10:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Okulary pasywne są bardzo tanie , więc to naprawdę nie kłopot.

0
  • #8 30 Paź 2014 12:31
    jacekpod
    Poziom 2  

LG 42 LB 650V zakupilem niedawo cena super obraz super . Jedna wada system webos niestety brak flasah uniemozliwai korzystanie z serwisu np zalukaj itp jak zmusic programistów do naprawy tego niedociagniecia

0
  • #9 30 Paź 2014 13:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie będzie naprawy. LG nie wspiera już flasha.

0
  • #10 30 Paź 2014 16:53
    LOOKass
    Poziom 11  

Ten Panas to nie wiem co i czy ma ale wszystkie *tuby działają. Planuję teraz kupić drugi tv dziewczynie i raczej będzie to LG- 5800 lub ten ww. 650.
    W sklepie sprzedawca mi je chwalił tylko nie do PC/konsoli, takie lagi.

0
  • #11 30 Paź 2014 19:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I powiedział Ci naprawdę jaki ma Input Lag ?
    Przecież Toshiba wciąga go nosem.

0
  • #12 31 Paź 2014 12:56
    LOOKass
    Poziom 11  

Taki, że jak mi mówił, gdy padł mu monitor przeniósł PC pod tv i zwątpił gdy zobaczył jak kursor nie nadąża za ruchami. Jednak teraz nie ma to dla mnie znaczenia, to ma działać i być sprytne czyli dobry smart.

40L5435?

0
  • #13 03 Lis 2014 00:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To bardzo dobry model z tym, że smart nie jest szeroki.

0