Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B4 2.0ALT - Dziwne syczenie w okolicy kolektora dolotowego.

02 Paź 2014 20:40 10410 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Podczas pracy oraz chwile po zgaszeniu silnika słychać syczenie w okolicach przepustnicy/kolektora dolotowego.
    Wcześniej było słychać przepływ powietrza teraz syczenie jest bardzo wyraźnie i głośne. Po zgaszeniu silnika syk utrzymuje się chwile i cichnie.

Link

Link
  • Moderator Samochody
    Sprawdź serwo i przewody podciśnieniowe, oraz szczelność kolektora dolotowego.

Obroty nie skaczą?
  • Poziom 9  
    Jak silnik jest zimny po uruchomieniu obroty utrzymują się na około +/-1250 po chwili spadają do około 800 i stabilnie trzymają ten poziom.

O którym serwie mowa?
  • Poziom 15  
    Przy kolektorze ssący od strony chlodnicy masz czarna puszke. Widać ją kilka razy na filmie. To jest sterowanie długością kolektora. Zdejmi pokrywke czesto tamtedy ssie lewizne. Na drugim filmie akurat na nią kamera "patrzy".
  • Poziom 9  
    Mówisz o kierownicy powietrza ale to nie to bo syczenie dochodzi z drugiej strony kolektora w okolicach przepustnicy.
  • Poziom 9  
    Dziś rozebrałem dolot powietrza do przepustnicy i mam pytanie do was.
    Czy tak ogromna ilość oleju która przedostaje się z odmy odpowietrzenia silnika do przepustnicy jest normalna???

Audi A4 B4 2.0ALT - Dziwne syczenie w okolicy kolektora dolotowego.
  • Moderator Samochody
    Jest normalna.

Dodano po 21 [sekundy]:

Załóż markowy, dobry filtr powietrza a będzie tam mniej tego oleju.
  • Poziom 1  
    Witam, mam dokładnie ten sam problem z samochodem, ma dokładnie takie obiawy. Udało ci się w jakiś sposób to naprawić? Bardzo proszę o pomoc.