Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napięcie międzyfazowe USA

plcsystem 02 Oct 2014 22:00 7302 8
    plcsystem
    Level 15  
    Witam!

Potrzebuję informacji o standardach napięciowych w USA.
    Jakie silniki indukcyjne, styczniki, falowniki mogą współpracować z tamtejszymi sieciami elektrycznymi?
    Jeżeli miał ktoś do czynienia z jakimiś układami automatyki/elektryki w USA to proszę o opinie i uwagi czego należy się spodziewać i na co zwrócić szczególnie uwagę.

Pozdrawiam
    Tuning Marek
    Level 21  
    Witaj napiecie międzyfazowe 480V lub większe w Kanadzie 550V 535 V napiecie sterujące 110V lub 115V styczniki ok po prostu cewki na 110V , falownik możesz zamówić na te wyższe napięcia braliśmy do maszyn z USA i Kanady bodajże z Apatora jak --pamiętam dzięki
    plcsystem
    Level 15  
    To mnie zaskoczyłeś z tymi 480V, bo w wielu miejscach w internecie wyczytałem że jest 110V/220V. A jeśli chodzi o te falowniki, to możesz powiedzieć coś więcej, tzn. jakie napięcie na wejściu (ile faz?), jakie napięcie na wyjściu (ile faz?).
    I styczniki: cewka 110V AC?, a tory prądowe identyczne jak u nas?

I jak z silnikami indukcyjnymi? Jak spięte na jakie napięcia?
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Obecnie Stany Zjednoczone przechodzą unifikację bo w różnych częściach różne napięcia były . W gospodarstwach domowych obecnie stosuje się napięcie 120/240 V .
    plcsystem
    Level 15  
    Bardziej jestem zainteresowany, jak to wygląda w przemyśle.
    Tuning Marek
    Level 21  
    Witam tak normalnie potrzebowaliśmy regulację obrotów wrzeciennika przedmiotu w szlifierce kłowej i normalnie 3 fazy tego wyższego napięcia do regulacji, co do torów prądowych to normalnie 3 fazy i styki sterownicze , cewki na 110 AC , silniki spiete róznie bo tak samo na tabliczkach napięcia ale sobie przypominam w gwiazde -- oszukiwaliśmy napięciowo podwyższając nieco większe napiecie w stosunku do brakującej częstotliwości 60Hz trochę się grzały więcej silniki np.: od hydrauliki siłowej jak masz pytania pisz dzięki .
    plcsystem
    Level 15  
    Już wiem jak wygląda sytuacja. 480V 3Ph. 180V 1Ph.
    Teraz się zastanawiam, jak z osprzętem elektrycznym (sterowniki, przekaźniki itd.) na 180V.
    Tuning Marek
    Level 21  
    Tzn.nie dziel to przez pierwiastek z trzech nie....napięcia międzyfazowe tak jak pisałem a sterowanie 110 lub 115 AC sterownik normalnie dopasowane do ich napieć a styczniki po prostu cewka 1 ph 110 lub 115 AC --pytaj może cos konkretnego??? Powiem szczerze , że z 180 V się nie spotkałem ???