Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Domowe + Komputer + Telewizor

88dawid88 03 Paź 2014 01:16 1635 10
  • #1 03 Paź 2014 01:16
    88dawid88
    Poziom 12  

Witam

Z góry PRZEPRASZAM jeśli już taki temat istnieje , lecz nie znalazłem odpowiedzi na
    konkretnie mój problem ...

Posiadam telewizor Panasonic jakiś tam z dwoma wejściami hdmi i aktualnie
    podłączone mam pod niego dekoder oraz komputer na stałe. Planuje teraz
    wzbogacić mój zestaw o dźwięk 5.1 lecz nie wiem
    1. czy moja karta muzyczna zintegrowana z płyty głównej ASROCK N68C-S UCC do tego wystarczy ?

2. Na jakie wyjścia oraz wejścia zwrócić uwagę podczas zakupu amplitunera ?

3. Czy jeśli kupię nowa kartę muzyczną to jako zwykły zjadacz chleba usłyszę różnicę ?

4. Jakie połączenie da najlepszy rezultat

5.posiadam wolne wejście pci (długa szyna) i rozważam zakup Sound Blaster Audigy Creative , lecz nie wiem czy jest mi to wogóle potrzebne...

6. wyczytałem gdzieś , żeby w grach posiadać 5.1 trzeba wykupić licencję ... czy to prawda ???

dziękuję :) i pozdrawiam

0 10
  • #2 03 Paź 2014 02:27
    Polon_us
    Poziom 40  

88dawid88 napisał:
    Posiadam telewizor Panasonic jakiś tam ...

Aby otrzymać odpowiedź, trzeba podać wszystko niezbędne dane. W tym przypadku dane telewizora i dekodera są potrzebne.
    Pytania dodatkowe:

Co tego przyszło kino domowe ma odtwarzać?
    Komputer tylko?
    Czy dźwięk z TV (dekodera) również?

Po odpowiedziach na powyższe pytania, być może będzie możliwość odpowiedzi na kwestie zawarte w początkowym wpisie.

A tak na dobrą sprawę, wystarczy kino domowe, które powinno mieć co najmniej dwa wejścia HDMI.
    Do tych wejść podłączyć komputer i dekoder (odłączone z telewizora). A sam telewizor podłączyć z kinem również kablem HDMI - z HDMI OUT w kinie do wejścia HDMI IN w TV.

0
  • #3 03 Paź 2014 09:42
    88dawid88
    Poziom 12  

ok już uzupełniam dane...

panasonic tx-p46u20e + dekoder polsatu mini hd 2000

Kino potrzebuje do oglądania filmów z komputera i dekodera ale bez odtwarzacza , ponieważ mam go w komputerze...

czyli tylko hdmi ? z kompa do amplitunera potem dekoder do amplitunera i na koncu
    amplituner do telewizora ?

wypatrzyłem amplituner DENON AVR-X500 ... nada się ?

dzieki za pomoc

0
  • #4 03 Paź 2014 11:49
    Polon_us
    Poziom 40  

88dawid88 napisał:
    wypatrzyłem amplituner DENON AVR-X500 ... nada się ?

Moim zdaniem nada się :)

0
  • #5 03 Paź 2014 23:53
    88dawid88
    Poziom 12  

ok super ale czy na pewno wystarczy moja karta muzyczna i kable hdmi ???

0
  • #6 04 Paź 2014 09:46
    Polon_us
    Poziom 40  

88dawid88 napisał:
    czy na pewno wystarczy moja karta muzyczna

Po przejrzeniu danych tej płyty głównej mam pewne wątpliwości.

Ale najprzód mam parę pytań.

Kolega napisał, że komputer podłączony jest do telewizora kablem HDMI. Płyta główna nie gniazda HDMI. Z tego wniosek, że karta graficzna została zainstalowana w komputerze. Czy kolega może podać jej dane?
    Czy dźwięk z komputera jest słyszalny w głośnikach telewizora?
    Jaki system ma komputer?
    Czy w menu Dźwięk (Panel Kontrolny -> Dźwięk -> zakładka Odtwarzanie) - widoczna jest m. in. opcja HDMI OUT?

Ale generalnie, niezależnie czy wbudowana karta nada się czy nie, te wybrane kino nada się. Ma ono wejścia HDMI, jak również wejścia audio optyczne i koaksjalne. Także, zawsze będzie droga aby wprowadzić dźwięk do tego wzmacniacza.
    Kwestia karty nic nie zmienia. W instrukcji płyty głównej karta audio została bardzo pobieżnie potraktowana.

0
  • #7 04 Paź 2014 09:59
    88dawid88
    Poziom 12  

Posiadam Radeon hd 7800 , dzwiek jest słyszalny w telewizorze.
    Windows 7

Jeśli kupię nową kartę muzyczną i dalej będę używał kabla hdmi z karty graficznej to
    czy dźwięk automatycznie pojdzie z nowej karty ? zintegrowaną muszę wyłączyć w biosie ?

0
  • Pomocny post
    #8 04 Paź 2014 12:25
    Polon_us
    Poziom 40  

88dawid88 napisał:
    Posiadam Radeon hd 7800 , dzwiek jest słyszalny w telewizorze.
    Windows 7

Zakładam, że komputer podłączony jest tylko i wyłącznie kablem HDMI.
    88dawid88 napisał:
    Jeśli kupię nową kartę muzyczną i dalej będę używał kabla hdmi z karty graficznej to
    czy dźwięk automatycznie pojdzie z nowej karty ? zintegrowaną muszę wyłączyć w biosie ?

Póki co, nie widzę potrzeby kupowania nowej karty. Ale to może się zmienić :)

W menu, które opisałem w moim poprzednim wpisie, proszę kliknąć na widoczne tam domyślne urządzenie, następnie "Właściwości" i zakładka "Wspierane Formaty". Chciałbym wiedzieć, co tam jest pokazane - zarówno próbkowanie i formaty kodowania.

0
  • #9 04 Paź 2014 17:21
    88dawid88
    Poziom 12  

Urzadzenie domyślne czyli mój panaconic ...

w zakładce obsługiwane formaty posiadam

maksymalna liczba kanałów : 2
    technologia HDCP : obsługiwana

częstotliwości próbkowania : 32,0 khz , 48,0 khz , 44,1 khz

Formaty kodowane : brak formatów skompresowanych

0
  • #10 05 Paź 2014 01:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Wszystko co chciałem wiedzieć to kolega podał.

Nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby kupić wspomniane kino.

Dane pokazane przez kolegę są OK. Karta pokazuje tylko dwa kanały, ponieważ urządzeniem odbiorczym jest telewizor. Po podłączeniu do kina powinno to się zmienić.

Nie widzę powodu, aby kupować nową kartę audio. W obecnej (i przyszłej) konfiguracji karta audio praktycznie tylko przekazuje dźwięk cyfrowy do karty graficznej - wyjście HDMI - bez ingerencji w ten dźwięk. Być może będzie potrzebna mała korekta ustawień tej karty, ale to będzie możliwe po podłączeniu kina.A za jakość dźwięku jako takiego będzie odpowiedzialne kino.

Jeżeli kolega upiera się aby kupić nową kartę, to proszę bardzo. Można to zrobić teraz, można to zrobic po kupnie kina.

0
  • #11 05 Paź 2014 07:23
    88dawid88
    Poziom 12  

Wielkie Dzięki za pomoc czyli kupuje tylko amplituner i wszytko podłącze przewodami HDMI

temat do zamknięcia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo