Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Brother DCP-7055W czy Brother DCP-7070DW?

03 Oct 2014 09:57 3135 8
  • Level 10  
    Czołem,

potrzbuję pomocy w wyborze: Brother DCP-7055W czy Brother DCP-7070DW?

Oba urządzenia są podobne.
    Za starszym (DCP-7055W) przemawia cena zakupu bo jest 200 zł tańszy.
    Za nowszym (DCP-7070DW) przemawia duplekser, pojemniejsze tonery (w tym startowy: 1200 stron kontra 700 stron).

Zastanawiam się czy coś jeszcze różni oba te urządzenia (jakość druku, skanów, itp.). Jeśli coś zostało poprawione w nowyszym modelu to jestem skłonny dopłacić.

Przekonajcie mnie do któregoś, proszę. To ma być na użytek domowy więc kwestia obciążenia jest pomijalna. Kolor urządzenia też jest bez znaczenia, chociaż czarny wygląda fajniej ale dopóki się nie zakurzy ;)

Pozdrawiam,
    Maciek

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Sam sobie trochę podpowiem:

DCP-7070DW
    koszt zakupu / ilość stron (toner startowy): 679 / 1200 = 0,57 zł za stronę

DCP-7055W
    479 / 700 = 0,68 zł za stronę

Czy to jest wystarczający argument za nowszą/droższą? Dorzućcie jeszcze coś ;)
  • Level 12  
    Orientowałeś się jak sprawa stoi z zamiennikami? Chyba, że nie zamierzasz korzystać. Przy nowszych modelach zazwyczaj czeka się kilka miesięcy na pojawienie się zamiennika.
  • Level 1  
  • Level 10  
    barba31 raczej myślę o oryginalnych tonerach ale z tego co widzę to są zamienniki do obu modeli.

my41s, oczywiście nie planuję pozbywać się urządzenia po skończeniu tonera startowego, to było tylko w celach porównawczych.
    Tak jak piszesz, warto sprawdzić co później, po "startówce".

Pierwszy lepszy sklep z brzegu (centrumdruku.com.pl):

DCP-7070DW:
    toner TN-2210 (1200 stron), cena 165,02 zł - ok. 14 gr za stronę
    toner TN-2220 (2600 stron), cena 251,57 zł - ok. 10 gr za stronę

DCP-7055W:
    toner TN-2010 (1000 stron), cena 138,46 zł - ok. 14 gr za stronę

Bęben jest taki sam w obu drukarkach:
    DR-2200 (12000 stron), cena 286,66 zł - ok. 2 gr za stronę

Nie sądzę jednak, że drukarka wydrukuje u mnie więcej niż 12 tys. stron więc dla porównania śmiało mogę go pominąć bo startowy pewnie mi wystarczy (tym bardziej, że jest identyczny dla jednej jak i drugiej drukarki).

Z powyższych wyliczeń wychodzi, że koszt druku jest zbliżony w obu modelach (lub nawet mniejszy gdy weźmie się pod uwagę największy toner) więc znaczenie może mieć przeliczenie kosztu zakupu na ilość stron na tonerach startowych.

Mimo tego zastanawiam się czy jest sens na początku inwestować dodatkowe 200 zł chociaż droższa drukarka okazuje się tańsza w eksploatacji.
  • Level 1  
  • Level 10  
    Wymagania mam raczej proste - laserowe urządzenie wielofunkcyjne (bez faksu, no chyba, że jest), które będzie w dużej części służyć jako kopiarka, koniecznie z wifi. Oczywiście liczy się też jakość druku i skanów. Obciążenie domowe czyli nieduże (raczej każda się łapie). Koszty eksploatacji im niższe tym lepiej.

Warunek dodatkowy jest takie, że chcę je kupić w empik.com lub vobis.pl z prostej przyczyny - mam tam kupony, które mogę wykorzystać.

Moim zdaniem te dwa urządzenia są BARDZO podobne i śmiało można je porównać o ile nie występują różnice w jakości uzyskanych wydruków i skanów.

Dodano po 2 [minuty]:

BTW oryginały były do porównania. Z zamiennikami mam raczej niezbyt dobre doświadczenia z drukarek atramentowych ale gdyby zamienniki nie odbiegały jakością od oryginałów to jak najbardziej jestem za takim obniżeniem kosztów.
  • Level 19  
    Kolego za bardzo filozujesz. Sprawa jest prosta. Ogranicza się do tego czy chcesz mieć duplex czy nie bo poza tym to takie same i dobre maszynki. Co do tonerów to tzw. 'chinole' robią uniwersalne i zastępują one 2010, 2210, 2220 i jeszcze coś tam.
    Nie martw się o zamienniki, drukarka dobrze na nich chodzi, kwestia jakiejś renomowanej firmy, np activejet.

Cheers
  • Level 1  
  • Level 10  
    Panowie, wszystko ok ale nie pytałem o to :))
    Będzie potrzeba to będę korzystał z zamienników.

Pytałem o różnice między urządzeniami, pomijając duplekser.
    Tak czy siak na 99% będzie DCP-7070DW.

Dzięki!