Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy dysk twardy zacina się.

03 Paź 2014 10:02 1455 14
  • Poziom 6  
    Witam proszę was o pomoc zakupiłem nowy dysk _TOSHIBA_DT01ACA050 zainstalowałem win7 i komputer się zacina zrobiłem testy programem HD-Tune lecz nie za bardzo wiem jak odczytać te parametry proszę o pomoc.

Ram-ddr2-2gb
    Karta graficzna-gainward gtx 260 golden sample 896mb
    Płyta główna-Gygabyte ga-945gcm-s2l
    Procesor-intel pentium dula e2180
    Zasilacz 500w
  • Poziom 43  
    trust321 napisał:
    Zasilacz 500w
    marki jakiej?
  • Poziom 43  
    Z dyskiem jest wszystko OK.
    Co masz na myśli, że komputer się zacina ?
    W jakich okolicznościach to następuje ?
    Jakie są temperatury podzespołów ?
    Dokładna marka, model zasilacza ?
  • Poziom 43  
    Wykres jest nieprawidłowy. Albo coś zaburza pracę systemu (wirusy?) albo rzeczywiście coś dyskowi "dolega".
  • Poziom 6  
    Witam i dziękuję za odpowiedź. Marka zasilacza Whitenergy atx 2.2 500W, miałem wcześniej dysk 250GB i i się nic w nim nie zacinało, lecz brakowało mi już na nim miejsca, więc postanowiłem kupić dysk mocniejszy i jest tak - wchodzę na jakąś stronę, to się zacina, oglądam film, to czasami obraz stanie w miejscu, a muzyka leci; dodam też, że zasilacz kupowałem nowy.

Dodano po 5 [minuty]:

A to czemu wykres jest nieprawidłowy?
  • Poziom 43  
    trust321 napisał:
    whitenergy atx 2.2 500w

Niestety jest to "najniższa półka" jeśli chodzi o zasilacze...
    trust321 napisał:
    miałem wcześniej dysk 250gb i i się nic w nim nie zacinało

Jesteś w stanie odpiąć całkowicie toshibę i podpiąć ten 250gb żeby potwierdzić, że zacinanie się jest winą toshiby?

Dodano po 1 [minuty]:

trust321 napisał:
    A to czemu wykres jest nie prawidłowy ?

Te regularne "zęby" to regularne spadki transferu.
    Powinien wyglądać tak:
    Nowy dysk twardy zacina się.
    lub co najmniej podobnie.
  • Poziom 6  
    tak tak już to robiłem i działa prawidłowo dodam jeszcze że był u mnie taki magik i powiedział że to przez kartę graficzną dysk mi tak spowalnia czy to prawda ?

Dodano po 3 [minuty]:

zrobię jeszcze raz test tego dysku i podeśle fotki .
  • Poziom 43  
    trust321 napisał:
    dodam jeszcze że był u mnie taki magik i powiedział że to przez kartę graficzną dysk mi tak spowalnia czy to prawda ?

Nieprawda.
    trust321 napisał:
    tak tak już to robiłem i działa prawidłowo

Czyli wszystko jasne - wina spada na toshibę.
    Dla pewności wykonaj jeszcze skan przed wirusami za pomocą programów:
    adwcleaner, mbam free, cureit.
    Aby mieć 100% pewności podstaw też markowy w 100% sprawny zasilacz na podmianę. Być może toshiba jest bardziej wymagająca prądowo niż ten 250gb i whiteenergy sobie nie radzi z zasilaniem jej prawidłowym.
    Dysk możesz też podłączyć do innego komputera, ale nie odpalaj oczywiście z niego systemu tylko sprawdź wykres benchmark z hdtune. Ma być "bez zębów".
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wykres masz nieprawidłowy z tego względu, że w czasie testu dysk był wykorzystywany przez inne programy. W jakich momentach tak "zacina"? Wg SMART dysk ok jak wyżej zostało to wspomniane, poza tym jest zupełnie nowy, zaledwie 58 godzin pracy. System świeżo zainstalowany zapewne, może się aktualizuje.
  • Poziom 43  
    mati211p napisał:
    System świeżo zainstalowany zapewne, może się aktualizuje.

No tak, z tymi nowymi systemami nigdy nic nie wiadomo. Przycinki mogą być z tego, że win coś robi w tle "po kryjomu" i "zęby na wykresie" też stąd. :(
  • Poziom 43  
    Ciągle są "zęby". Musiałbyś podłączyć znowu system z dysku 250gb, toshibe ustawić jako "slave" i zrobić wtedy wykres. Jeśli będą zęby - wada dysku, ewentualnie psu.

Dodano po 46 [sekundy]:

safbot1st napisał:
    Dla pewności wykonaj jeszcze skan przed wirusami za pomocą programów:
    adwcleaner, mbam free, cureit.
  • Poziom 6  
    co to jest psu ? ?

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytania w sprawie karty graficznej czy to nie ona zamula ten dysk ?
  • Poziom 43  
    trust321 napisał:
    co to jest psu ? ?

Power Supply unit - zasilacz.
    trust321 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytania w sprawie karty graficznej czy to nie ona zamula ten dysk ?

omg, już pisałem że to niemożliwe. No chyba, że karta grafiki przeciąża rzeczony psu.
  • Poziom 6  
    ok dzięki za odpowiedz jutro podepnę inny zasilacz i sprawdzę czy się coś zmienia.