Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G570 - Zawieszają się przeglądarki Chrome, Firefox, działa stara Opera

03 Paź 2014 12:46 1833 17
  • Poziom 8  
    Problem jak w temacie, a konkretniej:

od dawna nie mogę używać na swoim komputerze innej przeglądarki niż Opera, po instalacji i uruchomieniu Chrome lub Firefoxa na początku wszystko wygląda ok, a po paru sekundach (np. gdy próbuję wpisać adres w pasek) zawieszają się bezpowrotnie. Próbowałam instalować różne wersje (starsze), ale dzieję się to samo. Używam Opery (wersja 12.16), po zainstalowania nowszej wersji dzieję się to samo co wyżej...

Nie wiem jakie podać informacje na temat systemu (Windows 7), ale jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem proszę pisać jakich konkretnie danych potrzebujecie, z góry dzięki :sm9:
  • Poziom 9  
    Spróbuj przeskanować system, może być zawirusowany. Sprawdź jakie są programy na tym komputerze, bo nieraz po zainstalowaniu automatycznie podpinają się pod przeglądarkę w różnych celach.
  • Poziom 8  
    Wirusów nie ma, niepotrzebnych programów typu tollbary itp. też nie ma
  • Poziom 9  
    A czym skanowałeś?
  • Poziom 8  
    skanowałAm Kaspersky
  • Poziom 9  
    To spróbuj zaktualizować sterowniki, np możesz nieaktualne znaleźć programem Driver Easy - najlepiej wyszukać nieaktualne i pobrać we własnym zakresie, bo on pobiera bardzo powoli, ale można też za pomocą programu. Ewentualnie przywracanie systemu, w ostateczności format.
  • Poziom 8  
    również nie pomogło...
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Spróbuj jeszcze przeskanować system za pomocą MBAM i AdwCleaner. Wstaw też logi z FRST w załączniku.
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj: Kaspersky Internet Security

Obok frst.exe utworz plik fixlist.txt z zawartoscia:
    HKU\S-1-5-21-2295206665-2056453537-74222354-1000\...\Policies\Explorer: []
    Toolbar: HKCU - No Name - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No File
    S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
    U2 CLKMSVC10_3A60B698; No ImagePath
    U2 CLKMSVC10_C3B3B687; No ImagePath
    2014-10-05 13:50 - 2014-10-05 14:03 - 00000000 ____D () C:\AdwCleaner
    EmptyTemp:

W FRST wybierz Fix.
  • Poziom 8  
    tak został odinstalowany, ale nie zrobiłam restartu po deinstalacji, tylko od razu fix w frst. CrystalDiscInfo nie chce się uruchomić, może to ze względu na starą wersję przeglądarki...;/
  • Poziom 8  
    Model: ST500LM012 HN-M500MBB
    Firmware: 2AR10001
    Serial: S2U3J9AC369655
    LBA: 976773168 Lenovo G570 - Zawieszają się przeglądarki Chrome, Firefox, działa stara Opera
    Atrybuty 01,11 i 200. Może to wskazywać na kłopoty z mechaniką dysku twardego.
  • Poziom 8  
    a co z tym zrobić?
    Jeśli wartość raw w tych atrybutach będzie wzrastać i nie jest wynikiem uszkodzenia powierzchni dysku nic nie da się zrobić, jedynie można wymienić dysk. Oczywiście możesz użyć też np HDDScan i wykonać test odczytu(Read), by sprawdzić stan sektorów. Jednakże miarodajne wyniki da jedynie użycie MHDD w tym celu.