Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziony telefon MENEDŻER URZĄDZEŃ ANDROID

fogielek1234 03 Oct 2014 14:40 1857 4
 • #1
  fogielek1234
  Level 10  
  Witam
  Ostatnio podczas gry w piłkę przed akademikiem zgubiłem telefon. Szukałem go dwa dni nikt nic nie widział nie słyszał więc zacząłem podejrzewać, że doszło do kradzieży

  Menedżer urządzeń Android pokazał, że wczoraj 2 października telefon był online. Jednak teraz nie mogę się z nim połączyć. Podczas poszukiwania telefonu znalazłem jakąś opcje w Google, która pokazała kiedy i gdzie telefon był połączony z internetem. Wie może ktoś gdzie taką opcje mogę znaleźć? Teraz już oczywiście nie jestem w stanie przypomnieć sobie gdzie to było. Mam jeszcze pytanie czy blokada telefonu w Menedżerze urządzeń Android zostanie włączona zaraz po tym jak telefon zostanie włączony czy założenie blokady musi nastąpić w momencie połączenia telefonu z internetem. A może opcja zadzwoń działa od razu? Wie ktoś coś na ten temat.
  Pozdrawiam
 • #2
  krzysiek12sos
  Level 27  
  W telefonie sony Xperia jest to usługa "my Xperia" w opcjach zabespieczenia którą należy wcześniej włączyć by mieć możliwość znalezienia telefonu.
 • #3
  mickpr
  Level 39  
  fogielek1234 wrote:
  Podczas poszukiwania telefonu znalazłem jakąś opcje w Google, która pokazała kiedy i gdzie telefon był połączony z internetem. Wie może ktoś gdzie taką opcje mogę znaleźć?
  https://www.google.com/android/devicemanager Musisz się zalogować, a urządzenie musiało być przedtem dodane (np. poprzez zalogowanie się na nim na twoje konto Google).
  fogielek1234 wrote:
  Mam jeszcze pytanie czy blokada telefonu w Menedżerze urządzeń Android zostanie włączona zaraz po tym jak telefon zostanie włączony czy założenie blokady musi nastąpić w momencie połączenia telefonu z internetem.
  http://androidmagazine.pl/2013/09/24/zdalne-blokowanie-urzadzenia-z-android-device-manager/ Powinno ci wyjaśnić sprawę.
 • #4
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  Skoro skradzione to policja i niech dojdą po IP gdzie się logował do internetu.
  Najpewniej wysyłaj sms na ten telefon i niech będzie aktywny , bo złodziej ciekawy będzie rozwoju sytuacji albo sprzeda.
 • #5
  mickpr
  Level 39  
  Strumien swiadomosci swia wrote:
  Skoro skradzione to policja i niech dojdą po IP gdzie się logował do internetu.
  He he he, to żeś powiedział...
  Już widzę, jak Policji "się chce".

  Strumien swiadomosci swia wrote:
  Najpewniej wysyłaj sms na ten telefon i niech będzie aktywny , bo złodziej ciekawy będzie rozwoju sytuacji albo sprzeda.
  Pierwszą rzeczą jaką złodziej zrobi, to wywali kartę sim do kosza. Drugą rzeczą jaką zrobi - to wymiana systemu (albo przynajmniej reset do ustawień fabrycznych).
  Teoretycznie Policja mogłaby namierzyć taką komórkę - ale praktycznie to jej się nie będzie chciało. Nikomu za taką operację gwiazdka na pagon nie wskoczy.
  O wiele prościej Policji złapać za rękę babcie/dziadka którzy kradną w markecie słodką bułkę, bo jest podejrzany + dowód przestępstwa (gotowa sprawa dla sądu), niż ganiać za jakimś złodziejem samochodów - albo tym bardziej komórek.