Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziony telefon MENEDŻER URZĄDZEŃ ANDROID

fogielek1234 03 Oct 2014 14:40 1773 4
    fogielek1234
    Level 9  
    Witam
    Ostatnio podczas gry w piłkę przed akademikiem zgubiłem telefon. Szukałem go dwa dni nikt nic nie widział nie słyszał więc zacząłem podejrzewać, że doszło do kradzieży

Menedżer urządzeń Android pokazał, że wczoraj 2 października telefon był online. Jednak teraz nie mogę się z nim połączyć. Podczas poszukiwania telefonu znalazłem jakąś opcje w Google, która pokazała kiedy i gdzie telefon był połączony z internetem. Wie może ktoś gdzie taką opcje mogę znaleźć? Teraz już oczywiście nie jestem w stanie przypomnieć sobie gdzie to było. Mam jeszcze pytanie czy blokada telefonu w Menedżerze urządzeń Android zostanie włączona zaraz po tym jak telefon zostanie włączony czy założenie blokady musi nastąpić w momencie połączenia telefonu z internetem. A może opcja zadzwoń działa od razu? Wie ktoś coś na ten temat.
    Pozdrawiam
    krzysiek12sos
    Level 27  
    W telefonie sony Xperia jest to usługa "my Xperia" w opcjach zabespieczenia którą należy wcześniej włączyć by mieć możliwość znalezienia telefonu.
    mickpr
    Level 39  
    fogielek1234 wrote:
    Podczas poszukiwania telefonu znalazłem jakąś opcje w Google, która pokazała kiedy i gdzie telefon był połączony z internetem. Wie może ktoś gdzie taką opcje mogę znaleźć?
    https://www.google.com/android/devicemanager Musisz się zalogować, a urządzenie musiało być przedtem dodane (np. poprzez zalogowanie się na nim na twoje konto Google).
    fogielek1234 wrote:
    Mam jeszcze pytanie czy blokada telefonu w Menedżerze urządzeń Android zostanie włączona zaraz po tym jak telefon zostanie włączony czy założenie blokady musi nastąpić w momencie połączenia telefonu z internetem.
    http://androidmagazine.pl/2013/09/24/zdalne-blokowanie-urzadzenia-z-android-device-manager/ Powinno ci wyjaśnić sprawę.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Skoro skradzione to policja i niech dojdą po IP gdzie się logował do internetu.
    Najpewniej wysyłaj sms na ten telefon i niech będzie aktywny , bo złodziej ciekawy będzie rozwoju sytuacji albo sprzeda.
    mickpr
    Level 39  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Skoro skradzione to policja i niech dojdą po IP gdzie się logował do internetu.
    He he he, to żeś powiedział...
    Już widzę, jak Policji "się chce".

Strumien swiadomosci swia wrote:
    Najpewniej wysyłaj sms na ten telefon i niech będzie aktywny , bo złodziej ciekawy będzie rozwoju sytuacji albo sprzeda.
    Pierwszą rzeczą jaką złodziej zrobi, to wywali kartę sim do kosza. Drugą rzeczą jaką zrobi - to wymiana systemu (albo przynajmniej reset do ustawień fabrycznych).
    Teoretycznie Policja mogłaby namierzyć taką komórkę - ale praktycznie to jej się nie będzie chciało. Nikomu za taką operację gwiazdka na pagon nie wskoczy.
    O wiele prościej Policji złapać za rękę babcie/dziadka którzy kradną w markecie słodką bułkę, bo jest podejrzany + dowód przestępstwa (gotowa sprawa dla sądu), niż ganiać za jakimś złodziejem samochodów - albo tym bardziej komórek.