Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

faac 748d - Poprawność połączenia.

03 Paź 2014 17:14 4677 3
  • Poziom 15  
    Witam. Zakupioną centrale podłączyłem według instrukcji. Mam prośbę aby ktoś sprawdził poprawność podłączenia pary fotokomórek "na zamykaniu"(przedstawione na obrazku, schemat nr 2, 1 jest domyślny) oraz co oznacza symbol przedstawiony na obrazku(według mnie to wyłącznik na załączeniu prądu ale mogę się mylić). faac 748d - Poprawność połączenia.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    A symbol NC rozwija się jako Normal Close czyli normalnie zamknięty - tzn jeśli fotka nie jest zasłonięta to ten styk jest zwarty.
    Co do kabelków - ogólnie dobrze, tylko jak zrysowałeś " dosłownie" swoje połączenia to niepotrzebnie uzywasz tylu przewodów prowadzących do fotek - do fotki RX pociągnij minus centrali jednym przewodem ( u ciebie zielony) a w samej fotce zrób zworkę na 3 i 4 - jeden przewód mniej, do fotki TX do zacisku 1 podciągnij z TX FSW jeden przewód (u ciebie niebieski) a FSW OP zmostkuj z TX-FSW przy samej centrali - drugi przewód mniej. Jezcze oprócz mostka EDGE - minus dodaj mostek STOP - minus bo brama w ogóle nie ruszy
  • Poziom 15  
    działa, dzięki za pomoc.