Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DBX DRIVE RACK PX & POL AUDIO DJ 2000

03 Paź 2014 20:13 1191 9
  • Poziom 7  
    Witam i proszę o pomoc...
    Na początek sprzęt jaki posiadam w jednym z zestawów:
    MIKSER YAMAHA MG 124 CX
    DBX DRIVE RACK PX
    Dedykowana końcówka mocy do zestawu POL AUDIO DJ2000
    I sam zestaw nagłośnieniowy POL AUDIO DJ 2000
    Proszę o objaśnienie pewnych spraw:
    1 Wiem,że model mego DBX jest do paczek aktywnych - pytanie tylko czy mogę go w pełni używać na swoim zestawie - i jak ewentualnie po kombinować z końcówką mocy - bo jest 3 kanałowa ( L i P kanał górki + potencjometr na dół do którego można podpiąć dwa basy )
    2 Podwyższony szum słyszalny z głośników - czym to spowodowane...
    Dodam tylko, iż z tyłu DBX gain jest na +4
    Z góry dziękuje
    A i nie wiem czemu ale szumi mi kamera w mikserze...
    Proszę o pomoc...
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    deejaynorbi napisał:
    Wiem,że model mego DBX jest do paczek aktywnych

Nieprawda. Crossover/procesor głośnikowy może być stosowany do systemów aktywnych i pasywnych.

Dodano po 1 [minuty]:

deejaynorbi napisał:
    czy mogę go w pełni używać na swoim zestawie - i jak ewentualnie po kombinować z końcówką mocy - bo jest 3 kanałowa

Z racji, że ma tylko 2 wejścia, sensowne wydaje się użycie go jako korektora/limitera.

Dodano po 1 [minuty]:

deejaynorbi napisał:
    Podwyższony szum słyszalny z głośników - czym to spowodowane...

Jak zamkniesz sumę miksera, to szum znika?
  • Poziom 7  
    alojzy7719 napisał:
    Jak zamkniesz sumę miksera, to szum znika?

A już nie pamiętam - dzisiaj sprawdzę...
    Wiem tylko tyle, że jak mam wy mutowane wszystkie kanały to jest znośnie - ale jak dopinam kanał na którym mam wpiętego helicona voice live 2 to też się szum podnosi...
    Dzisiaj konkretnie sprawdzę i potem napiszę...
    A co do barwy dźwięku - raczej nie ma takiej opcji na jednej końcówce by dokładnie wszystko ze sobą zestroić - prawda ??? Tym dbxikiem...

Poprawiłem cytat.
    adambyw
  • Poziom 35  
    deejaynorbi napisał:
    co do barwy dźwięku - raczej nie ma takiej opcji na jednej końcówce by dokładnie wszystko ze sobą zestroić - prawda ??? Tym dbxikiem...

Przepraszam, wprowadziłem Ciebie w błąd. Jak najbardziej jest możliwość zestrojenia wszystkiego. Wyjścia 1/2 podłączasz do kanałów 1 i 2 końcówki (górki L/P), zaś wyjście 3 do kanału 3 (subwoofer). Bez problemu ustawisz punkt podziału (zalecany przez producenta) oraz korekcję i limitery.
  • Poziom 7  
    Ale ja posiadam końcówkę z wbudowanym crossover'em - i tam tylko jest wejście na dwa kanały, bez oddzielnego na sub'a... CHYBA, że się myle...
    To co zrobić???
    A dokładnie posiadam taki koniec - AMERICAN AUDIO VLX 3000
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    deejaynorbi napisał:
    dokładnie posiadam taki koniec - AMERICAN AUDIO VLX 3000

Było trzeba od razu tak napisać, a nie "dedykowany do Pol Audio", byłem pewny że chodzi o POWERSOFT LQ 2804+DSP. W tym przypadku pozostaje użycie Drive Racka jako korektor/limiter, a pasmo dzielić wbudowanym w końcówce crossoverem. Poza tym ta końcówka jest trochę za słaba do tego zestawu.
  • Poziom 7  
    Czyli nic fajnego się z tego nie osiągnie :/
    A szkoda..
    Przy sprzedaży koleś powiedział, że w zupełności wystarczy nawet gdy podepnę drugiego sub'a...
    Więc mnie oszukał...
  • Poziom 35  
    deejaynorbi napisał:
    Czyli nic fajnego się z tego nie osiągnie :/

Tragedii nie ma, aczkolwiek końcówka mocy dość mocno ogranicza możliwości kolumn i procesora głośnikowego.

Dodano po 4 [minuty]:

deejaynorbi napisał:

Przy sprzedaży koleś powiedział, że w zupełności wystarczy nawet gdy podepnę drugiego sub'a...

Subbas - 1000W/4 Ohm (RMS)
    "Górka" - 600W/4 Ohm (RMS)

Końcówka mocy:
    850W/4 Ohm - sub
    1200W/2 Ohm - sub
    350W/4 Ohm - "górka"

Liczby mówią same za siebie.
  • Poziom 7  
    Co do szumu...
    Suma w dół i o wiele ciszej...
    Więc ?
  • Poziom 35  
    Więc trzeba szukać przyczyny. Na początek wycisz wszystkie kanały oraz powrót procesora efektów (FX Return) i podnieś tłumik sumy do 0 dB.