Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technicolor TC7200 U - zwiększenie zasięgu wifi do 300m

rafu 03 Oct 2014 21:10 4617 9
    rafu
    Level 10  
    Zastanawiam się nad rozwiązaniem wzmocnienia/przeniesienia sygnału wifi do 300 metrów.

Cała sprawa wygląda tak:
    1. Posiadam internet z UPC i router Technicolor TC7200 U.
    2. 300 metrów dalej kamerę wifi z którą potrzebuję się połączyć.

Uwagi:
    1. W linii prostej do miejsca z kamerą stoi budynek.
    2. Tam gdzie mam router UPC jest pociągnięty kabel FTP na dach budynku, z którego już nic nie stoi na przeszkodzie do miejsca z kamerą.

W jaki sposób najskuteczniej wzmocnić sygnał na taką odległość?
    Myślałem o podłączeniu anteny kierunkowej do routera, ale ma niestety wbudowaną antenę bez możliwości podłączenia innej.
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Przy takiej odległości jedyne słuszne rozwiązanie to most bezprzewodowy. Urządzenia w obudowie CPE jakie mogę polecić to Ubiquiti lub TP-LINK - Link
    rafu
    Level 10  
    Czyli instalacja wyglądałaby tak że w miejscu routera i kamery musiałbym umieścić przykładowo 2 takie urządzenie jak TP-LINK TL-WA5210G Link ?
    Czy wystarczy zamontować jedno takie urządzenie tylko tam gdzie stoi router?
    Pytam bo w miejscu gdzie jest kamera wszystko co na zewnątrz jest mocno narażone na kradzież lub zniszczenie.
    jimasek
    To już zależy od zasięgu tej kamery bezprzewodowej no i zakłóceń jakie napewno występują w tym paśmie (2,4GHz).
    rafu
    Level 10  
    Kamerka to coś takiego Link , mogę ją zmienić jak będzie taka potrzeba. Z zakłóceniami to nie wiem jak będzie.
    Czyli jak kupię jedno takie urządzonko i nie będzie zakłóceń to teoretycznie powinno to działać?
    jimasek
    rafu wrote:
    Czyli jak kupię jedno takie urządzonko i nie będzie zakłóceń to teoretycznie powinno to działać?

Ta kamera to zabawka więc nie wróżę powodzenia przy jednej antenie. Radzę zrobić most bezprzewodowy a kamerę podłączyć kablowo do odbiornika.
    rafu
    Level 10  
    Po stronie kamery to taki odbiornik postoi kilka dni zanim go ktoś zwinie.. i tu jest właśnie problem, że nie mogę nic na zewnątrz umieścić. Aczkolwiek dzięki za pomoc :)

A jeżeli chodzi o urządzenie które poleciłeś to jaki model najlepiej będzie się sprawował?
    jimasek
    Tym bardziej przy umieszczeniu kamery gdzieś w zabudowie możesz zapomnieć o stabilnym połączeniu.
    rafu
    Level 10  
    I ostatnie pytanie, oprócz tego modelu jaki byś polecił, to czy między takimi urządzeniami może być przeszkoda, np budynek? Czy sygnał już nie przejdzie?
  • Helpful post
    jimasek
    Nie może być żadnych przeszkód. Nie zrobisz tego na oryginalnych antenach, zabudowie i takiej odległości.