Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI A6 2002R. jAK OTWORZYĆ DRZWI???

01 Maj 2005 12:10 6712 7
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem w Niemczech AUDI A6 AVANT QUATTRO 2.5 TDI TIPTRONIC 2002r. Jest uszkodzone, po wypadku. Mam problem z otwarciem drzwi tylnych i od strony pasażera. Drzwi od kierowcy otwierają się kluczykiem tak samo klapa, bo są wkładki w drzwiach na klucz. W reszcie drzwi nie ma miejsca na kluczyk drzwi otwiera central zamek który nie chodzi. Samochód idzie do blacharza i muszę pootwierać jakoś te drzwi. Słyszałem że w drzwiach od kierowcy jest jakaś puszka która odpowiada za otwieranie się zamków w chwili wypadku. Tu się jednak nie otwarły. Jeżeli ktoś zna jakiś sposób albo jak elektronicznie ruszyć ten central zamek to bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Jak nie masz schematu to po kablach trzeba isc. Sprawdz bezpieczniki, moze sie ten od centrala spalil.
  • Poziom 9  
    bezpiecznik od centrala jest dobry schematu nie mam ale poszukam po kablach nie ma chyba co iść bo ta skrzynka ze sterownikiem jest na banka w drzwiach od kierowcy. i mogę do niej wejść tylko nie wiem co konkretnie w niej podziałać. Jestem po szkole elektronicznej ale moja wiedza tak daleko nie sięga w zakres samochodów.
  • Poziom 13  
    witam.nie pamietam jak to jest w audi alle w passacie pod dywanem pod nogami kierowcy jest sterowanie centralnym(czarna puszka) itp.mialem podobny problem nic nie dzialalo a jak odpalilem auto to niedzialal centralny i wyl wiecznie alarm jak otworzylem drzwi a nie wlaczylem zaplonu.pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Skoro jestes po szkole elektronicznej to spoko. Wiec bedzie tak. Nie mialem przyjemnosci jeszcze z audi a6 w serwisie, ale zasada dzialania centralnego jest zawsze taka sama: zamknij-otworz :-). Zas sterowanie centralnym juz jest dzielone na kilka sposobow: dwa przewody zamknij i otworz sterowane minusem lub plusem, albo jeden przewod, gdzie po podlaczeniu minusa central sie otwiera a plusa zamyka lub na odwrot. Rozbierz puszke i pomysl (wiem, ze bez schematu ciezko, ale mysle, ze dasz rade). Ze sterownika przewody wychodza tak: przednie lewe drzwi, przednie prawe, tylne, bagaznik i wlew paliwa. Poproboj, najlepiej przez zarowke to nic nie spalisz. Jeszcze pytanko: jak bardzo auto jest rozwalone? Jest mozliwosc, ze uszkodzila sie elektryka? Jak tak to moze byc gorzej.

Pozdrawiam Marcin.
  • Poziom 18  
    Myślę żę będziesz musiał najpierw naprawić instalację ponieważ w tym samochodzie centralny zamek oraz szyby uruchamiane są informacją z sieci CAN i żadne podpinanie plusa i minusa nie pomogą chyba że własnie tego zasilania brakuje
    Jeśli to jest tylko usterka polegająca na połączeniu poprzecinanych przewodów to napraw je i powinno zadziałać jeśli trwale elektronika w drzwiach to nie ma rady musisz odkrecić tapicerę a to jest trudne przy zamkniętych drzwiach, najlepiej odkręcić zawiasy po uprzednim zciągnięciu błotnika.poniżej podam ci kolory przewów tylko odszukam na schemacie

Dodano po 9 [minuty]:

podaj skrzynkę to wyślę Ci schemat bedzie szybciej

Dodano po 23 [minuty]:

sprawdziłem poprawka
    w tym modelu da się otworzyć jes jeszcze bez sieci
    przewody do silniczków drzwi pasażera to biało-fioletowy wspólny, 1 silniczek zielono-brązowy i 2 silniczek czerwono-biały. tylne prawe drzwi zielono-fioletowy wspólny, 1 silniczek brązowo-niebieski i 2 silniczek fioletowo-czarny w słupku masz kostki brązową 15 pin dla drzwi pasażera a do tylnych niebieską odepnij odszukaj i podłącz zasilanie do silniczów i po sprawie
  • Poziom 9  
    Znalazłem sterownik od centrala. Zrobiłem tak jak było trzeba, zamki otwierają się w klapie i drzwiach kierowcy, ale w reszcie drzwi na których otwarciu mi zależało zamek otwieras isę do połowy i nic. Dowiedziałem się że tam są dodatkowo jeszcze jakieś rygle, które sterowane są sygnałem z komputera (od alearmu) i to one blokują mi zamiki. Ale przynajmniej wiem czemu central nie działa, na podłodze było dużo wody bo szyba jest rozbita troche, i ten sterownik nabrał troche wody i zrobił się w środku jak titanic, obrośnięty wylanym elektrolitem z kondensatorów
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Załatwiłem nowy sterownik do centrala i sie pootwierały wszystkie drzwi. Pozdrawiam