Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria D5318 - Bios i Windows jej nie widzą.

figurel 04 Paź 2014 10:14 1245 2
  • #1 04 Paź 2014 10:14
    figurel
    Poziom 22  

Laptop Dell Inspiron 9400. Bateria była martwa, bez przekonania i nadziei, bardziej z nudów rozebrałem, włożyłem ogniwa które miałem pod ręką (różnych producentów i spore różnice napięć, do 0,5V). Złożyłem i efektów żadnych, dopiero gdy zainicjowałem baterię przykładając do niej 12V (a dokładnie 10,5 V bo tyle złożyłem ze starych ogniw) to zapaliły się trzy testowe diody na baterii. Bios jej nie widzi, Windows też, zasilacz sprawny.
    Na baterii laptop uruchamia się, normalnie pracuje choć niby baterii nie ma.
    Reżimy regeneracyjne nie zachowane, napięcia ogniw różne, nawet odwrotnie - bo nie sprawdziłem a pamięć ulotna - wylutowałem i wlutowałem ogniwa.
    Teraz wiem, że bateria jednak choć trochę żyje, można ją bardziej ożywić choćby poprzez wyrównanie napięć ogniw? Co jeszcze bym musiał zrobić?

.........

Zmieniłem ogniwa ze sprawnej baterii, trzy pary po 3,78V. Dalej to samo, baterii nie widzi ani BIOS ani Windows, nie widzi jej BatMoon a laptop na niej uruchamia się i chodzi. Pulsuje na pomarańczowo dioda ładowania.

0 2
  • #2 12 Lis 2014 23:09
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Możliwe, że wsad się rozsypał. Nie napisałeś jaki jest kontroler w tej baterii. Zapewne należy go zresetować. Dell'e znając może być tam jakieś dziwaczne cudo :)

0
  • #3 13 Lis 2014 22:25
    Wiesław Rzepka

Poziom 32  

Ta bateria to sony na bq80201 pcb LIP 6195. Dzisiaj robiłem taką - z powodzeniem, działa bez problemów.

0