Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naświetlacze RGB / COB sterowania DMX przez konwerter do taśmy RGB

pawelekdj 04 Paź 2014 10:40 1785 1
  • #1 04 Paź 2014 10:40
    pawelekdj
    Poziom 6  

Witam.

Chciałbym oświetlić taras lokalu naświetlaczami RGB.
    Co prawda miałem je już u siebie ale się denerwowałem tym, że każdy naświetlacz i jego kolor musiałem ustawiać oddzielnie po każdym włączeniu a pilocik a raczej zasięg jego działania był mizerny.

Odstąpiłem je dla znajomego i zauważyłem, że przerobił je pod sterowanie DMX.
    nie chciał dokładnie mi zdradzać szczegółów ale podpatrzyłem, że jako "konwerter" między naświetlaczami a sterownikiem DMX jest ten do taśm led RGB.

Takie rozwiązanie i dla mnie by odpowiadało. Tylko czy to wszystko będzie
    współgrało?

Czy wystarczy odpowiednio nóżki od COB'a równolegle połączyć i dać to pod "konwerter" ? (oczywiście konwerter odpowiednio dobrany pod względem napięcia i natężenia jakie może obsłużyć) na linii będzie ok 6/8 naświetlaczy

Tu też kwestia napięcia i wytrzymałości układu gdyż będzie sporadycznie używany (przy wynajęciu sali) lecz jak już zostanie uruchomiony to pracować będzie z 12godzin bez przerwy czy da radę?

szkoda mi kasy pakować w pary LED bo to ma pracować na zewnątrz a naświetlacze mają w miarę szczelną puchę i jako tako sprawdziły się

Jakieś rady?
    zaznaczę, ze nie jestem elektronikiem więc stąd moje dość proste i niekoniecznie właściwe rozumowanie

0 1
  • #2 08 Paź 2014 23:03
    Kajtek_170
    Poziom 22  

Masz karte katalogową tych naświetlaczy? A najlepiej instrukcje obsługi, bo schematu to pewnie nie uda się namierzyć?

0