Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Lexicon Alpha- Jaki do niego mikrofon?

04 Paź 2014 12:53 1311 3
 • Poziom 1  
  Witam,
  W czerwcu zakupiłam mikser Lexicon Alpha, którego polecił mi znajomy. Sprzęt został zakupiony pod kątem mikrofonu behringer c3, jednakże osoba, która mi go polecała, nie zwróciła uwagi na fakt iż ten mikser nie będzie odpowiadał parametrom mikrofonu. Oczywiście poszłam ślepo za jego radą (nie ukrywam, że jestem w tym temacie zielona i liczyłam na opinię kogoś bardziej rozgarniętego) i teraz stanęło na tym, że aby ten mikrofon mógł śmigać poprawnie, potrzebuję zasilacza fantomowego. Czy tak będzie w przypadku każdego mikrofonu, czy też są inne mikrofony studyjne będące zgodne z tym lexiconem, które nie będą potrzebowały tego zasilacza? Jeśli tak to jakie? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam! :)
 • Poziom 35  
  MariaEm napisał:
  Czy tak będzie w przypadku każdego mikrofonu?


  Tylko w przypadku mikrofonów pojemnościowych. Najtańszą opcją jest zasilacz phantom.

  Dodano po 3 [minuty]:

  MariaEm napisał:
  czy też są inne mikrofony studyjne będące zgodne z tym lexiconem, które nie będą potrzebowały tego zasilacza?


  Nie ma czegoś takiego, jak zgodność mikrofonu z interface-m audio (nazwanym przez Ciebie mikserem), mikrofony pojemnościowe wymagają zasilania phantom (chyba, że mają możliwość zasilania bateryjnego - np Rode NT3), oprócz lampowych posiadających własny zasilacz.
 • Poziom 23  
  MariaEm

  Na rynku mamy szerokodostępne 3 typy mikrofonów:
  - pojemnościowe wymagające zasilania phantom
  - wstęgowe nie wymagające phantom
  - dynamiczne nie wymagające phantom

  Twój Interfejs niestety nie posiada zasilacza. Cóż możesz poczynić?

  > Możesz zakupić sam zasilacz.

  Koszt będzie nie wielki, trzeba zaznaczyć jednak, że zasilacz będzie szeregowo połączony z resztą, dlatego również należy zakupić przewód symetryczny o odpowiednich złączkach.

  > Możesz zakupić model mikrofonu nie wymagający zasilania phantom co nie jest złym rozwiązaniem. Mikrofon posiadany przez ciebie nie jest jakiejś super jakości, ale ma charakter pojemnościowy, który oprócz zalet ma również szereg wad (akustycznych np - zbiera dużo ambientu, szumu otoczenia, uwidacznia sybilanty - "sz", "cz" itd.)

  W studiach nagraniowych używa się wielu typów mikrofonów. Mikrofonów pojemnościowych częściej ze względu na szczegółowość, ale należy zauważyć, że studio jest przystosowane akustycznie.

  Jeśli będziesz potrzebowała szerszej porady daj znać.