Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson - same przeskakują programy

01 May 2005 13:05 2717 11
 • Level 12  
  Witam! W moim TV Thomson 25DG25ES przeskakują samoczynnie programy 1,2,3,polsat,TVN i tak w kółko.. Usterka ta pojawiła się już u mnie wcześniej ale wtedy oddałem TV do serwisu i choć objawy zniknęły to serwisanci chyba sami nie wiedzieli co było zepsute. Tym razem chciałbym sam do tego zerknąć.
  Czy ktoś ma na to jakiś pomyśł od czego zacząć? Mikrostyki raczej będą OK, gdyż nie były używane - telewizor był odpalany i sterowany w 99% pilotem.
 • User removed account  
 • Level 25  
  Wymień mikrostyki w klawieturze lokalnej
 • Level 12  
  Pilot na pewno nie-przy wyjetych bateriach jest to samo.
  Jesli chodzi o styki w klawiaturze lokalnej to czy nie powinny byc one bardziej trwale? Zakladajac ze serwis wymienil mi je trzy miesiace temu a ja uzylem ich maksymalnie 30 razy od tego czasu to nie powinny sie one zepsuc..
  No ale zobacze i w razie czego bede dalej prosil o pomoc :)
 • Level 25  
  Przelutuj jeszcze od mikrostyków do procesora a mikrostyki zał. dobrej jakości albo wogóle nie zakł i będziesz miał spokój
 • Level 17  
  He,he jak usuniesz mikrostyki to nie wejdziesz raczej w serwis.To samoistne przełączanie kanałów to na pewno na tej płytce sterowania,bo miałem identyczny przypadek.Wymień mikrostyki na nowe,przeczysc płytkę płynem i powinno byc ok.
  Pozdrawiam.Krzysztof
 • Level 28  
  Odłącz na chwilę klawiaturę lokalną a doznasz "jasności"
  pozdr.$$
 • Level 21  
  Nie piszesz jaki to Thomson. Ja miałem kiedyś taki przypadek. Rozebrałem odbiornik u klienta, odłączyłem klawiaturę i dalej to samo. Pilota chowałem do szuflady i nic. Zabrałem sprzęt do warsztatu i wszystko przeszło samo. Po oględzinach i konserwacji oddałem sprzęt klientowi. Podłączył go w domu i dzwoni że dalej jest to samo. Pojechałem jeszcze raz i zacząłem dokładnie wypytywać o pilota i ewentualnie inne piloty w sąsiednich pokojach. Wtedy głąb przypomniał sobie, że leży stary pilot przyciśnięty stertą gazet w szafce pod telewizorem. Ten pilot działał przez dwa dni a jego promieniowanie odbijało się w szklanych i lustrzanych elementach mebli. Głąb klient bo inaczej go nazwać nie można zapłacil za to sporo kasy.
  Jeżeli twój telewizor ma klawiatyrę z folii zamiast mikrosłyczy to przyczyną jest ta folia. Jak wspomniał poprzednik odłącz ją a dostaniesz olśnienia.
 • Level 29  
  Nie wniose nic nowego do tematu pod wzgledem tej usterki porada jest raczej trafna . Klawietura w niektórych TVC jest t.z folia .
  Nawet jesli jej nie używamy to ulega uszkodzeniu ,utlenia sie ( srebro)
  a ponieważ styki są w szczelnej obudowie zaczynają przewodzic wystarczająco .Zastosuj zwykłe mikrostyki -troche zabawy. Orginał tez
  padnie po czasie.
  -----------------------------------------------------------------------------------

  Dodam do wypowiedzi KW

  To był super klient , nie! głąb.
 • Level 19  
  Przy okazji tego tematu.
  Wiecie może czy gdzieś można kupić taką klawiaturę z folii do THOMSON'a ?? Bo już dwa egzemplarze musiałem pozbawić klawiatury lokalnej :(

  Pozdrowionka
  Tomko
 • Level 21  
  Takie klawiatury miała niegdyś firma ANEX z Warszawy, a dokładniej z Legionowa.