Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce GTX 770 - Czarny ekran

04 Paź 2014 16:51 1239 2
  • Poziom 8  
    Witam przedwczoraj średnio obciążając kartę graficzną ,mój komputer wyłączył się (nie jestem tego całkowicie pewien być może tylko ekran-monitora został wyłączony)
    Po ponownym uruchomieniu dioda na monitorze wciąż się paliła ale nie było nic wyświetlane(bios .itp lecz po odczekaniu był głos logowania się do win7), a na samym ekranie pojawił się napis no sygnał ,jest to normalne dla mojego monitora.
    Komputer przed tym wydarzeniem działał normalnie przez parę miesięcy.

Najpierw sprawdziłem czy kabel się nie poluzował ale wszystko było w porządku, następnie sprawdziłem czy monitor działa na innym kablu, niestety nic się nie zmieniło.
    W celu sprawdzenia czy to wina monitora czy karty graficznej sprawdziłem mój monitor przy innym komputerze, działał dobrze.
    Sprawdziłem również inny monitor na moim komputerze nic to jednak nie zmieniło wciąż czarny ekran a na monitorze pali się dioda.

Aktualnie odpaliłem komputer na zintegrowanej karcie graficznej.
    Próby odpalenia GeForce Experience kończą się na tym że wyświetla sie komunikat .net framework musi być w wersji 4.0+ choć na moim komputerze jest zainstalowany 4.5.2 ponowne zainstalowanie nic nie zmiana i wciąż prosi o zainstalowanie wersji .net fw 4.0+
    Menedżer urządzeń jak i everest nie wykrywaja dedykowanej karty graficznej i wyświetlają "standardowa karta graficzna VGA"

Restartowałem UETI jednak nie przyniosło to żadnego skutku(aktualnie jestem na ustawieniach domyślnych)

Nie wiem co robić dalej aby naprawi ten problem ani nie jestem pewien czy chodzi o kartę graficzna(przedtem działała)

Mój komputer to:
    1.ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, (UETI F2)
    2. Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - Raijintek EreBoss
    3. Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V
    4. Gainward GeForce GTX 770 - 2048 MB DDR5 DP HDMI DVI
    5. Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm CT240M500SSD1
    6. Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
    7. SilentiumPC Gladius X80 Pure Black - obudowa
    8. Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK
    9. SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088

Windows 7 home premium jest zainstalowany na flashu
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 38  
    Jak wyżej. Trzeba sprawdzić ją i jak jest wadliwa, to na gwrancję odesłać, albo kosz.