Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pianownica PA - Karcher k7 z pianownicą PA nie daje piany

tasek 04 Oct 2014 16:56 22326 3
    tasek
    Level 13  
    Witam

Nowy karcher K7 premium tyle co z pudełka wyciągnięty, nowa pianownica PA i piana magifoam
    Piana rozrobiona z zimną wodą destylowaną 1:9 i wlana do pianownicy. Efekt karcher przerywa chodzi 3 sekundy i sie wyłącza i tak w kółko. Piana taka se w tym czasie leci. Kilka epitetów musiało oczywiście polecieć. Płukanie pianownicy czystą wodą i cud na wodzie chodzi normalnie i nie przerywa. Lejemy znów pianę 1:9 i co oczywiście myjka przerywa. Szkoda było wywalić pianę więc pianujemy dalej. Przerywa i po skończeniu boku o dziwo zaczyna chodzic normalnie, ale piana to ledwo mleko, znika po 10 sekundach.
    Czy ta słaba piana ma coś wspólnego z przerywaniem na początku? Zawsze myjka przerywa ale potem zaczyna chodzić normalnie dopóki nie zwolnimy spustu. Potem znów ten sam cyrk.

Od czego zacząć rozwiązywanie problemu? Zakup innej dyszy do pianownicy? Jaka wybrać 1,4 czy 1,5? Dziwne że w sklepie Karchera problem nie jest znany tylko wciskają do K7 pianownicę PA nie wspominając o innych dyszach.

Dlaczego nie leci piana tylko mleko skoro juz zaczyna myjka chodzić? Dlaczego na samej wodzie nie przerywa? PA skręcone na max-, odkręcenie pół obrotu nic nie zmienia, ale już cały obrót lub max+ to praktycznie brak nawet tego mleka

Odebrałem w piątek PA z wymiany dyszy. Przed chwila długo oczekiwane mycie i co... nerwy mi puszczają z tym PA!!!!
    Magifoam 1:9 z zimną lub ciepłą wodą, pokrętło skręcone max- lub delikatnie odkręcone leci mleko które znika po 10 sekundach. Magi rozcienczona 1:5 ten sam efekt mleko!
    Sama magi pokrętło odkręcone na max + i powoli skręcane leci mleko!!!
    Przy max skręconej PA strasznie szybko znika cała zawartość butelk. Maksymalnie dwa razy pokrył bym vectrę kombi z litry mieszaniny

Co robic koledzy z tą pianownicą?
  • Helpful post
    JACU626

Level 27  
    Tak mi jeszcze do głowy przyszło, odkręć butelkę podepnij pianownicę i powiedz jak działa regulacja strumienia czy zwęża go??
    tasek
    Level 13  
    OK Jacus jutro sprawdzę. Odpiąć butelkę od PA, podłączyć pod pistolet i sprawdzić czy działa regulacja strumienia piany tak?
    Przy podpietej butelce działa. PS zauważyłem że jak staram się pianować to z dyszy PA z jednego rogu leci jakby nienaturalnie więcej wody.
    Idę na noc do pracy więc rano się tym zajmę

Dodano po 7 [minuty]:

Kolega z innego forum ma taki sam problem
    cyt
    "U mnie kłopot taki, że przestała lecieć gęsta piana robi się mleko. W starej pianownicy było rozkręcanie, mycie i wymiana sitka. Została kupiona nowa pianownica i nadal to samo. Myjka to Karcher K7.700 i mimo że ciśnienie ma dobre to w niej chyba trzeba upatrywać problemu, skoro dwie pianownice nie dają pożądanego efektu.
    Połowicznie.
    Dlatego, że ponad wszelka wątpliwość udało mi się ustalić dwa fakty:

- nie jest to wina samej myjki - daje dobre (znacznie większe niż reszta w tej klasie ciśnienie

- z jakiegoś powodu (jeszcze nie wiem jakiego) myjka podaje zbyt dużo wody - za mało
    powietrza - stąd przysłowiowe mleko."
    tasek
    Level 13  
    Czesc
    To są chyba czary.
    Wziąłem swoją rozwierconą PA i pojechałem gdzie ją kupiłem. Panowie wyciągnęli taką samą myjke jak moja K7 pro na pole nalali swoją pianę Karcher RM 81 i co leci mleko. Nalali moją magi 1:9 leci mleko
    Wzięli nową PA z dyszą 1,25 ze sklepu, nalali rm 81 i leci piękna gesta piana, więc mówią że faktycznie moja PA zepsuta. Nalali z ciekawości magi 1:9 i co myjka zaczęła przerywać ale po kilku przerwaniach leci piekna piana. Mówią że z tą magi coś nie tak skoro przerywa a na ich pianie nic się nie dzieje. Zgłupiałem ale kupuje litr rm 81asf bo śnieg jak marzenie z niej leci i nie przerywa. Szczęśliwy jadę do domu

Leję rm 81asf do PA podpinam i co moj K7 przerywa : Ale PA jest skręcona max-
    Odkręcam więc trochę w stronę + i ulga myjka nie przerywa ale nie ma takiej gestej piany jak w sklepie. O co chodzi nie mam bladego pojęcia. Leję magi i tak samo duzo lepiej jak poprzednio bo piana już prawie jest nie tak jak na starej PA ale co z tego skoro po 30 sekundach to gęste mleko spływa. W sklepie na tej samej PA, takiej samej myjce, takiej samej pianie snieg
    Nie jadę z powrotem do sklepu bo mi raczej nie uwierzą

Wcześniej na 1,25 moja myjka nie chodziła przerywała, leciało mleko. Rozwiercili przestała przerywac ale dalej było mleko
    Na nowej PA 1,25 czasem tylko przerwie ale ogólnie chodzi mleko duuuużo gestsze, w sklepie ta sama PA wogóle nie przerywa i piana piekna

Pomocy!!!
    Jedyna różnica jaką zauważyłem to ze w sklepie podpinali K7 pod wąz cienki 1/2 chyba i długi coś z 15 metrów a ja mam podpietą k7 pod wąż 3/4 i 5m ale to by coś zmieniło. Idę na noc do pracy więc dop jutro cos po testuję ale naprawdę osiwiałem