Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson T650i + karta WiFi -konfiguracja zakończona niepowodzeniem

adiz1 04 Paź 2014 18:11 2262 2
  • #1 04 Paź 2014 18:11
    adiz1
    Poziom 9  

Witam.
    Próby podłączenia tunera do sieci domowej WI-FI, zakończone niepowodzeniem. Zakupiłem kartę sieciową (karta bezprzewodowa RT5370 802.11n 150 Mb/s)- zgodną z wytycznymi firmy Ferguson.
    W zakładce: "narzędzia/Ustawienia sieci lokalnej/menadżer WiFi", przy próbach połączenia się, pokazuje się komunikat:
    "Upłynął limit czasu, nie można się połączyć".
    Niby wszystko jest w porządku - tuner znajduje sieć domową, hasło dostępu wpisane poprawnie.
    Bardzo proszę o sugestie co może być przyczyną,że konfiguracja nie wypada pomyślnie.
    Dziękuję i pozdrawiam -Adrian

1 2
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2014 18:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zdejmij zabezpieczenia z sieci domowej i spróbuj ponownie.
    Że sieć jest wykrywana, ale to nie znaczy, że poziom sygnału wifi jest odpowiedni.

Sam mam w domu Arivę 200A (HD Player), z dedykowanym wifi - powiem jedno, lepiej w łeb sobie strzelić, niż korzystać z takiego wifi.
    Połączyłem Arivę kablem i teraz to działa jak powinno.

0
  • #3 07 Paź 2014 21:43
    adiz1
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

...Że sieć jest wykrywana, ale to nie znaczy, że poziom sygnału wifi jest odpowiedni.
    ...

I tu był pies pogrzebany.
    Tuner był oddalony od modemu WiFi o kilka metrów (ten sam pokój) - poziom sygnału: 77 %. Po przestawieniu modemu w bezpośrednie sąsiedztwo telewizora- sygnał skoczył do 99% i wszystko zadziałało.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo