Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 365w - wymiana jednostki obrazującej

05 Paź 2014 12:36 2172 3
  • Poziom 1  
    Witam Forumowiczów,
    jako laik potrzebuję pomocy w następującej sprawie:
    Wymieniłem zespół obrazu ale cały czas pojawia się komunikat aby wymienić zespół. Jak rozwiązać ten problem ???
  • Poziom 21  
    meniol197103 napisał:
    Witam Forumowiczów,
    Wymieniłem zespół obrazu ale cały czas pojawia się komunikat aby wymienić zespół. Jak rozwiązać ten problem ???

witam, probliem chyba w czipe.
  • Poziom 15  
    meniol197103 napisał:
    Witam Forumowiczów,

Bęben światłoczuły znaczy się? Bęben ma "chip". Ten "chip" to tak naprawdę bezpiecznik, który przepala się po pierwszym włożeniu i wtedy następuje reset licznika. Prawdopodobnie Twój egzemplarz siedział już w jakiejś drukarce - jest sprawny, ale ma zużyty "chip". Pozostaje Ci albo zakup tego niezwykle zaawansowanego "chipa" (są chyba jakieś podróbki), albo równoległe podłączenie bezpiecznika - od razu napiszę, że nie pamiętam parametrów, musisz poszukać w necie. Z tego co pamiętam musiał to być bezpiecznik zwłoczny, dobrany tak, by nie przepalić się natychmiast.
  • Poziom 9  
    Cześć,

co do magicznego "chip'a", to faktycznie jest to bezpiecznik topikowy o oznaczeniu: F100 mAL 250VAC

Chciałbym tutaj dodać iż, założyłem wspominany "chip", włączyłem drukarkę i czekam... czekam.. i nic tak z 10 minut czekałem. Proces kalibracji się nie rozpoczął.
    Zauważyłem że na zakupionym wałku, nie ma przedniego modułu (u podstawy są takie dwie blaszki, pomiędzy nimi w środku, jest rezystor- nie mierzyłem o jakiej rezystancji), oryginalny wałek go posiadał. Przełożyłem wspomniany moduł i po włączeniu rozpoczął się proces kalibracji.

Niestety u mnie wyostrzył się wydruk, jednak w późniejszej analizie zauważyłem dziurę w taśmie transmisyjnej.

Także powodzenia innym szukającym.

Pozdrawiam,
    Sirek86