Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL32v2000 - Połaczenie z komputerem po HDMI

lukash90 05 Paź 2014 16:34 1326 8
  • #1 05 Paź 2014 16:34
    lukash90
    Poziom 16  

Witam, posiadam raczej archaiczny TV Sony Bravia KDL32V2000 i jeszcze bardziej zabytkową kartę graficzną Nvidia Geforce GT8400. W obu urządzeniach znajduje się port oznaczony jako HDMI, więc zakupiłem odpowiedni kabel (najtańszy za 30 zł), podłączyłem i klops. Komputer wykrywa TV, w oknie ustawiania rozdzielczości są wyraźnie 2 ekrany i w tym coś o nazwie Sony TV, jednak w tv obrazu brak. Co ciekawe, nie ma tu w ogóle oficjalnej nazwy wejścia HDMI, a jedynie AV1 - AV5 i na żadnym nie ma obrazu z komputera. Jakieś sugestie? Czyżby pokarało mnie za skąpstwo odnośnie kabla? Obok były takie za 130 zł ale kompletnie nie widziałem podstaw, żeby płacić tyle za metr przewodu. A może jest jakaś ukryta opcja w TV, która sprawia, że HDMI jest wyłączone? Dodam, że próbowałem już przywracania ustawień fabrycznych w TV jednak nic nie pomogło.

0 8
  • #2 05 Paź 2014 16:42
    BILGO
    Poziom 38  

Próbowałeś wszystkich możliwych ustawień karty graficznej w komputerze ?
    Masz możliwość podłączyć jakieś inne urządzenie z wyjście HDMI do tv żeby wykluczyć kartę graficzną ?

0
  • #3 05 Paź 2014 16:44
    lukash90
    Poziom 16  

Innych urządzeń nie mam. Co do ustawień karty graficznej to nie mam ich zbyt wiele, albo nie wiem gdzie szukać. W ustawieniach sterownika nie ma nic

0
  • #4 05 Paź 2014 16:54
    BILGO
    Poziom 38  

lukash90 napisał:
    Co do ustawień karty graficznej to nie mam ich zbyt wiele, albo nie wiem gdzie szukać. W ustawieniach sterownika nie ma nic

Na pulpicie PPM > Rozdzielczość ekranu i tam masz opcje do ustawiania wyjść wideo.

W TV musisz podłączyć kabel HDMI do złącz IN hdmi.

0
  • #5 05 Paź 2014 17:01
    lukash90
    Poziom 16  

tyle zrobiłem zanim zacząłem zawracać wam znowu głowę na forum :) Wiem też, że to powinno wystarczyć zatem u mnie coś nie działa i pytanko gdzie szukać przyczyny

0
  • Pomocny post
    #6 05 Paź 2014 17:22
    BILGO
    Poziom 38  

Masz inny tv z HDMI ? :D coś trzeba podmienić żeby inne wykluczyć...

To jeśli w komputerze jest wszystko ok, to przejrzyj dokładnie ustawienia w TV.

0
  • #7 05 Paź 2014 17:38
    lukash90
    Poziom 16  

Niestety nie mam w domu żadnego innego urządzenia z HDMI. Natomiast udało mi się znaleźć instrukcję tego TV a w niej

Cytat:
    The HDMI sockets only support the
    following video inputs: 480i, 480p,
    576i, 576p, 720p and 1080i. To
    connect a PC, please use the PC input
    socket.

I teraz pytanko czy to jest przyczyna i czy można to jakoś obejść? Próbowałem ustawić rozdzielczość w PC na 1280x720 ale też nic. Użycie kabla VGA też nie wchodzi w grę, gdyż gniazdo VGA w karcie graficznej jest umieszczone na samej krawędzi śledzia i wtyczka od kabla się zwyczajnie nie mieści (w tym miejscu należałyby się gratulację dla inżynierów NVIDI)

0
  • Pomocny post
    #8 06 Paź 2014 09:15
    grubs
    Poziom 32  

Jaki masz system?
    W ustawieniach karty (panel nvidia) powinieneś mieć rozdzielczość HD, SD lub coś podobnego oprócz rozdzielczości PC.

0
  • #9 06 Paź 2014 17:35
    lukash90
    Poziom 16  

Win 7.
    Jedyne ustawienia w jedynym panelu NVIDI jaki znalazłem załączam na obrazku
    Sony Bravia KDL32v2000 - Połaczenie z komputerem po HDMI
    na prawdę nie mam kompletnie nic innego. Tylko to i okno do ustawiania rozdzielczości ekranu, ale tam, jak już pisałem, walczyłem sporo i w walce poległem. Widzę, że chyba nie ma dla mnie nadziei, przyjdzie mi dalej oglądać filmy na malutkim monitorze :(

EDIT:
    nie dało mi to spokoju i w końcu (po 4 latach) zainstalowałem sterowniki do grafiki. Teraz mam te ustawienia, dziękuję za wsparcie, temat do zamknięcia

0