Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP LINK TL - WR941ND - Brak połączenia z internetem po aktualizacji firmware'u.

05 Paź 2014 20:11 1083 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Po 3 latach sprawnie działającego internetu zachciało mi się zrobić w routerze update firmaware'u. Problem pojawił się tuż po jego wykonaniu i chwilę po tym jak zobaczyłem napis "update completed successfully". Okazało się, że mój komputer nawiązuje połączenie z routerem niestety z internetem już nie. Dodatkowo nie jestem w stanie w żaden sposób się do niego dostać ponieważ za każdym razem gdy wpisuje w przeglądarkę 192.168.1.1 dowiaduje się tylko, że strona internetowa jest niedostępna. Ta sama sytuacja dotyczy Access Point'u i adresu 192.168.0.254. Zgodnie z instrukcją na stronie producenta sprawdziłem adres ip komputera, ale w momencie w którym próbuje się z nim połączyć za każdym razem widzę czterokrotnie connection timed out i 4 wysłane i stracone pakiety. Zrestartowałem wszystko do ustawień fabrycznych i przez Windowsowego kreatora sieci po podaniu pinu udało mi się ustawić jej nazwę i hasło, ale nie rozwiązałem problemu połączenia z internetem. Próbowałem zmienić adres ip w ustawieniach protokołu w wersji 4(TCP/IPv4) na 192.168.0.2, maskę podsieci na 255.255.255.0, domyślną na 192.168.0.1 i serwer DNS tak samo, ale w niczym to nie pomogło. Łączyłem się z internetem i po kablu jak i bezprzewodowo. Czuję się kompletnie bezradny i nie mam pojęcia co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Router to TP LINK TL - WR941ND
    Access Point TP LINK TL - WA801ND
  • Moderator - Sieci, Internet
    Sprawdzałeś czy dostajesz jakąś adresację z DHCP routera - Link - brama internetowa powinna być adresem routera.
  • Poziom 2  
    Jeśli sprawdziłem co trzeba to wg mnie wszystko wygląda ok, ale na wszelki wypadek wrzucam screena ipconfig.

TP LINK TL - WR941ND - Brak połączenia z internetem po aktualizacji firmware'u.
  • Poziom 37  
    192.168.0.1 jest adresem routera . Bywa czasem że antywirus blokuje dostęp do logowania . Wyłącz antywirusa i spróbuj się zalogować .
  • Poziom 2  
    Wyłączyłem, niestety dalej to samo. Próbowałem łączyć się też na 3 różnych komputerach posiadających różne antywirusy. Za każdym razem z tym samym efektem.