Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Zakup samego klucza produktu

jib 05 Paź 2014 22:06 3795 8
  • #1 05 Paź 2014 22:06
    jib
    Poziom 15  

Witam

Potrzebuje kupić Win 7 ( najtańszą wersję) do używania w firmie na jednym komputerze. Mam kilka pytań:
    1. Na allegro są aukcję w których sprzedający oferują same klucze. Poczytałem trochę i podobno nie jest to pewne źródło. Czy ewentualnie będę mógł go używać w firmie ?
    2. Czy po ewentualnym zakupie takiego klucza jest on tylko do jednorazowego użytku ( czy po formacie będę musiał ponownie go wykupić) ?

Z góry dziękuję za odp.

0 8
  • #2 05 Paź 2014 22:12
    my41s
    Poziom 32  

jib napisał:
    Poczytałem trochę i podobno nie jest to pewne źródło

Dobrze poczytałeś.
    jib napisał:
    Czy ewentualnie będę mógł go używać w firmie ?

Jak chcesz do firmy to kupuj tylko z pewnego źródła. I to nie żaden tam klucz, a normalną wersją (OEM, BOX - jaki potrzebujesz).

0
  • #3 05 Paź 2014 22:20
    jib
    Poziom 15  

Tak tylko z ciekawości: Co jest w tych kluczach takiego, że trzeba je omijać ?

0
  • #4 06 Paź 2014 09:31
    smigol009
    Poziom 12  

Aby mieć legalnego Windowsa (lub inne oprogramowanie) musisz mieć licencję (certyfikat legalności) oraz dowód zakupu.
    Klucz to tylko dodatek techniczny ;)

0
  • #5 06 Paź 2014 09:42
    steganos
    Poziom 29  

smigol009 napisał:
    Aby mieć legalnego Windowsa (lub inne oprogramowanie) musisz mieć licencję (certyfikat legalności) oraz dowód zakupu.

Powinna być jeszcze naklejka z kodem, która musi się znajdować na komputerze, w którym instalujesz Windowsa.

0
  • #6 06 Paź 2014 10:07
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Uważaj także na podrobione produkty na allegro zazwyczaj są po dużo niższych cenach. Płyta, naklejka z kodem na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, ale jednak tylko na początku.
    Troszkę tutaj: http://www.trochetechniki.pl/Jak-nie-kupic-pirata,t,522,page,2.html

Najlepiej kup w jakimś normalnym sklepie komputerowym, czy nawet internetowym tylko jakimś popularnym np. komputronik, morele. Pomoże ci wyszukiwarka ceneo.
    Przykład: http://www.ceneo.pl/27486712
    Pamiętaj, że są 32 i 64 bitowe systemy. Licencje masz OEM i BOX. Jakie są różnice poczytaj na google i wybierz odpowiednią dla siebie opcję.

0
  • #7 12 Paź 2014 14:15
    jib
    Poziom 15  

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Skończyło się na tym, że kupiłem nowego budżetowego packardbell'a z widndowsem 8 za 850zł.

0
  • #8 12 Paź 2014 14:36
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Cudów nie będzie z sprzętem za te pieniądze, ale to pracy biurowej czy przeglądania internetu (uwaga na ciężkie strony flashowe tu już mogą być delikatne problemy) powinien ci wystarczyć :) Pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej partycji recovery, na której jest instalacja systemu windows.

0
  • #9 12 Paź 2014 14:39
    jib
    Poziom 15  

Właśnie czytałem o tej kopii, ale potrzebny jest do tego jakiś duży pendrive albo kilka płyt dvd.

0
  Szukaj w 5mln produktów