Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LabVIEW i MATLAB: aplikacje i porównanie

vermes 05 Oct 2014 23:40 6348 0
Computer Controls
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
 • #1
  vermes
  Level 8  
  LabVIEW (Laboratorium Virtual Engineering Engineering Workbench) to platforma do projektowania systemów stworzona przez National Instruments. Stanowi graficzne środowisko programistyczne. Język graficzny używany na tej platformie nosi nazwę ,,G". Ogólnie rzecz biorąc, opracowanie programu za pomocą LabVIEW obejmuje pracę z różnymi rodzajami ikon graficznych, odpowiedzialnych za różne funkcje. Ta funkcja może być bardzo pomocna dla użytkowników mniej zaznajomionych z programowaniem, ponieważ początkujący mogą po prostu łatwo przeciągać i upuszczać elementy reprezentowane przez grafikę, które są naprawdę intuicyjne, a tym samym tworzyć własne programy. LabVIEW obsługuje wiele popularnych interfejsów, takich jak GPIB, RS-232, IrDA, Bluetooth i Ethernet.

  MATLAB (laboratorium matrycowe), opracowane przez MathWorks, to nazwa wieloparadygmatycznego środowiska obliczeniowego i języka programowania. Używając tego języka, którego składnia jest podobna do języka programowania C, możliwe jest stworzenie funkcjonalnego programu działającego w środowisku MATLAB. MATLAB został zaprojektowany do obliczeń numerycznych, co obejmuje manipulacje matrycowe, wykreślanie zarówno funkcji, jak i danych. Co więcej, możesz użyć tego narzędzia do rysowania wykresu 2D i 3D funkcji, wizualizować wyniki obliczeń jako grafikę statyczną lub animowaną, implementować algorytmy, tworzyć interfejsy użytkownika i pracować z programami w innych językach. Możliwe jest również połączenie MATLAB z urządzeniem zewnętrznym (miernikiem) za pomocą portu, w celu gromadzenia danych, które mogą być dalej przetwarzane. MATLAB ma szeroki zakres obsługiwanych rozszerzeń plików: M-files (* .m), MEX-files (* .mex), MAT-files (* .mat), * .fig, * .p, * .mlappinstall i to obsługuje inne języki programowania, takie jak C, C ++, Java i Fortran. Jedną z najważniejszych zalet programu MATLAB jest fakt, że ma on wiele funkcji bibliotecznych i narzędzi, a także zapewnia możliwości rozwoju poprzez dodawanie własnych funkcji.

  Średnia cena zakupu licencji LabVIEW Professional wynosi 4000 $, ale można również kupić tańszą licencję dla studentów za mniej niż 50 $.

  Licencja na MATLAB kosztuje około 150 $ za stanowisko dla pojedynczej licencji na Wyznaczony Komputer, jeśli jest przeznaczona dla sieci, cena jest wyższa niż 1200 $ dla 12 maszyn / 6 jednoczesnych użytkowników i 200 $ za dodatkowe 2 maszyny / 1 jednocześnie użytkownik. Jeśli jesteś studentem, licencja kosztuje około 90-100 $.

  Poniżej znajduje się krótkie porównanie najważniejszych funkcji dostępnych w obu środowiskach:

  LabVIEW i MATLAB: aplikacje i porównanie
 • Computer Controls