Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PASSAT AFN CZUJNIKI CIŚNIENIA OLEJU

06 Paź 2014 07:41 6297 8
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam problem z kontrolką oleju która zapala się od wczoraj. Dzisiaj zmierzę ciśnienie oleju- vag pozywał ze jest ok przy powiedzmy 1300 obr/min. poniżej tych obrotów pokazywał ze ciśnienie oleju poniżej 2 minimum. Czy w tym silniku są dwa czujniki ciśnienia oleju? jeden jest przy filtrze a drugi jest z tyłu w głowicy? jakie powinny być ciśnienia oleju ? Czyżby silnik siadał ? nie chciałbym go zajechać - dodam ze do wczoraj nie było żadnych problemów takiego typu. Pozdrawiam
 • Poziom 42  
  W jakim module (silnik tablica...) i w jakiej grupie w tym silniku (przydałby się rok...) odczytałeś wartość ciśnienia w VAGu?
 • Poziom 10  
  Ciśnienie odczytałem w tzw. "licznik", tam tylko wyświetlało mi na zasadzie wykresu i napis że ciśnienie <2 minimum - to na wolnych obrotach, a przy ok. 1300 obr./min. ciśnienie 2 w porządku.  Passat 3b5 1998 31.12.1998 wg vin rocznik 1999 mogę podać vin jeśli trzeba


  W przypadku kiedy kontrolka świeciła i gong bił nie miałem żadnego błędu ani info z komputera, tzn. tej informacji na temat ciśnienia oleju, że jest niskie więc wychodzi na to, że czujnik wyłapuje jakieś niskie ciśnienie. Być może pływa mi ciśnienie, tego jeszcze nie wiem.
 • Poziom 10  
  Mierzyłem ciśnienie wczoraj dwoma manometrami o większym zakresie mniej dokładny i o mniejszym zakresie bardziej dokładny początkowo na zimnym silniku ok. 1 bara na wolnych obrotach koło 3000 obr/min 2,5 bar po nagrzaniu spadło ale na tym mniej dokładnym manometrze - drugi manometr silnik rozgrzany wolne obroty 0,6 bara 3000 obr/min 2,6 bara. Zakres pomiarowy wg "autodata" wynosi 2 bary przy 2000obr/min. Kontrolka się już nie zapala. Olej obecny Castrol magnatec diesel 10W40 przejechane na nim 11000 km. Ogólnie olej wymieniam co 8 do 10 tysięcy kilometrów wraz ze wszystkimi filtrami. Zmieniam olej na Mobil wyczyszczę silnik przed wymiana środkiem Liquid Molly - filtry itd. nowe zmiana filtra oleju z Filtrona na Bosch i sprawdzę ciśnienie po wszystkim. Jeśli to nie pomoże zostaje smok i pompa zaworki w pompie olejowej lub panewki na wale i zapchane kanały olejowe w co wątpię bo silnik dawno by już nie chodził. Dodam ze przy dodawaniu gazu gwałtownie nie słychać niepokojącego dźwięku zużytych panewek.
 • Poziom 10  
  Zmiana filtrów i oleju na Mobil 10W40 - rezultat taki sam 0,6 bar na wolnych obrotach 1,7 bar przy 2000 obr/ min 4 bar przy 4 obr/min.
  Pytanie do specjalistów ile rzeczywiście wynosi ciśnienie w silniku AFN?
 • Poziom 42  
  Katalogi podają przy 2tyś 2bar i max ciśnienie to 7 bar przy temperaturze roboczej
 • Specjalista grupy V.A.G.
 • Poziom 10  
  tylko czujnik przy filtrze. A ile powinno wynosić skoro jest za małe?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Czy te 0,3 bara to duży spadek ? Co robić? sprawdzać pompę czy zawory nie poleciały?
 • Poziom 10  
  Zacięty zaworek w pompie - wymiana pompy sprawa załatwiona