Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna karta z wyjściem SPDiF do laptopa

max650 06 Paź 2014 13:34 849 2
  • #1 06 Paź 2014 13:34
    max650
    Poziom 4  

Witajcie.
    Potrzebuję kupić kartę na USB do laptopa. Karta ma obsłużyć dźwięk 5.1 cyfrowy (wyjście optyczne lub coaxial)
    Karta będzie podpięta do amplitunera 5.1, dekodującego DD i DTS, więc karta ma za zadanie tylko "wysłać" dźwięk w formie cyfrowej - będzie służyła wyłącznie do oglądania filmów, a nie do muzyki:)
    Czy do tego zadania wystarczająca będzie karta z Allegro typu AK103A, oparta na chipie CM119 C-Media, czy lepsza będzie np karta MAYA U5 - a więc, czy przy przesyle sygnału cyfrowego chipset karty ma znaczenie. jeśli chodzi o jakość dźwięku? (sygnał jest przecież przetwarzany przez amplituner)??
    Pozdrawiam.
    Paweł.

0 2
  • #2 06 Paź 2014 18:59
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pawle, a Twój laptop nie posiada wyjścia cyfrowego? Cóż to za model? Jaki posiadasz dekoder?

0
  • #3 07 Paź 2014 10:20
    max650
    Poziom 4  

Laptop to HP Pavilon DV9700.
    Dźwięk cyfrowy działa ,ale tylko po HDMI.

Laptop posiada z przodu gniazdo minijack: SPDiF, jednak to wyjście nie działa- podłączyłem zarówno kablem optycznym (jack:toslink - brak czerwonego światełka, brak sygnału,) jak coaxialnym (jack 3.5mm:RCA) - również brak sygnału
    W kompie (Vista 32bit) wybrane było jako domyślne wyjście cyfrowe/SPDiF, podczas odtwarzania filmu słupek poziomu głośności przy głośniczku skacze, jednak nie ma sygnału:)

W necie znalazłem informację, ze w laptopach HP czasem to wyjście jest nieaktywne i prawdopodobnie u mnie tak właśnie jest.
    Dodam, ze w laptopie była wymieniona płyta główna (w serwisie) i jest to płyta niedokładnie od tego modelu- nie działa też jedno złącze USB)

Dekoder: Amplituner Pioneer VSX-D512, który radzi sobie zarówno z sygnałem DD, jak i DTS 5.1

0