Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autoalarm Lampart - wzmocnienie sygnału pilota

topcio1 01 May 2005 17:18 2727 23
    topcio1
    Level 14  
    Autoalarm LAMPATR pilot działa tylko po ''przytknięciu'' do anteny centraki.wymiana bateri w obu pilotach nie przyniosła żadnej poprawy.
    jest możliwość ''wzmocnienia'' sygnału?
    wloc
    Level 34  
    sprawdz czy antena nie dotyka metalu a jak jest w porzadku to w pilocie jest trymerek mozna bardzo delikatnie nimpokrecic jakims plastikiem lub wkretakiem plastikowym
    topcio1
    Level 14  
    niesety żadnej poprawy
    wloc
    Level 34  
    a ktory to lampart moze ponowne wkodowanie cos pomoc
    topcio1
    Level 14  
    jedyny opis znajduje sie na płytce alarmu LAMPART SERIES 7 oraz na płytce pilota LAMTART DYNAMIC CODE NP-2.Opis na pudełku jest zupełnie nieczytelny poza datą 1997.Z wygłądu: złącze 12 pin przewód antenowy i jakiś kabel 2x czarno-biały (obcięty zresztą)
    wloc
    Level 34  
    to jest lampart S-02 PU ten obciety kabelek powinien isc do czujnika udarowego w download samochody chyba jest sposob programowania pilotow jesli nie znajdziesz to daj znac podesle
    topcio1
    Level 14  
    jest tylko opis do s 02 SR zresztą brakuje mi 1,5 pkt żeby go zciągnąć

Dodano po 41 [minuty]:

o dzięki zaraz zobacze co tam ciekawego piszą
    topcio1
    Level 14  
    niestety nie wchodzi w tryb programowania :cry:
    mos5
    Level 24  
    daruj sobie programowanie uszk. są obwody radiowe pilota lub centrali(hybryd).Co z drugim pilotem?
    topcio1
    Level 14  
    oba działają tak samo a na diodatek w drugim rozleciał sie stycznik OFF.Można kupić nowego pilota?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mikroswitcha mżna wymienić w większości pilotó. Rozkręć i zobacz co tam siedzi. Moim zdaniem ten słaby odbiór to awaria modułu radiowego w alarmie. Otwórz centralkę i zobacz czy nie ma gdzieś jakiegoś trachniętego lutu, czy antenka jest dobrze przylutowana...
    topcio1
    Level 14  
    w plocie siedzi zwykły mikrostyk.centralke zprawdze dokładnie jutro ale wydaje mi się, że na opierwszy rzut oka wszystko było OK tylko antenka w wersji mini bo tylko ok 15 cm.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Antenki przy alarmach sa z reguły krótkie.
    A alarm z 97 roku już trochę ma. Jak nic nie ździałasz, to kup jakiś nowy i podmień. Wszystkie sygnały masz już wyprowadzone w jedno miejsce i z wymianą nie powinno być problemu
    topcio1
    Level 14  
    jak go nie naprawie to się zapytam jak go wypiąć żeby chciał odpalać.jestem szczęśliwym lub nie posiadaczem omegi a z 89 roku, którą kupiłem za 1000 pln więc dwa razy sie zastanowie zanim wydam 150 pln na alarm
    wloc
    Level 34  
    a niemasz przypadkiem siwych pilotow jesli tak to programowanie jest inne
    mos5
    Level 24  
    WLOC daruj sobie programowanie.Uszkodzona jest część radiowa centrali
    lub centrala(antena) zbyt blisko orginalnych wiązek i modułów elektryki
    auta(antena prostopadle do instalacji auta).Nie przedłużać anteny.
    topcio1
    Level 14  
    he he mam siwe piloty,antena była w wiązce a na dodatek przedłużona przewodem ok. 30 cm miedzianym 1,5
    wloc
    Level 34  
    jak siwe piloty to jest inne programowanie
    jfy
    Level 12  
    Wtrące trzy grosze, kilka doświadczen z tym radiowym ustrojstwem miałem.
    Koledzy chyba juz wspomnieli o antenie, MUSI być tak jak to częstotliwość wymaga, każda odchyłka to błędy w odbiorze i odległość
    Jeśli sama antena jest tak jak przepisy wymagają pobawićsie tzreba w module odbiornika.
    No i oczywiście zestrojenie nadajników z odbiornikiem, taki trymer w piloćie to dobra rzecz, tyle ze radio to niewdzięczna sprawa, a chłop na oko i bez sprzętu w szpitalu umarł

SPROBUJ PRZYSTAWIC PILOTA DO GŁOWY Z OTWORZONYMI USTAMI ODLEGŁOŚĆ ZIWIĘKSZA SIE 2RAZY ;)
    wloc
    Level 34  
    sciagnij sobie schemat s-01 i tam jest programowanie pilotow
    topcio1
    Level 14  
    1:0 dla mnie ,dostroiłem jednego pilota niestety tego ,któremu brakuje mikrostyku ale to nic.Powstały dwa pytania:
    1 w centralce jest potencjometr-do czego służy
    2 w drugim pilocie zauważyłe ,że kondensator jest 35V 4,7mF a w działającym 50V 4,7mF- ma to jakieś znaczenie?
    wloc
    Level 34  
    sluzy do dostrojenia czestotliwosci napiecie kondensatorow niema znaczenia
    topcio1
    Level 14  
    co to jest LAMPART moduł MI 06 znalazłem takie coś obok centralki alarmu