Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ocena projektu płytki dobór techniki wykonania

06 Paź 2014 16:20 1224 5
  • Poziom 19  
    Witam

Z racji na rozmiary projektu proszę o wypowiedź kolegów na temat sposobu w jaki można by taką płytkę wytworzyć. Termo-transfer raczej nie da rady. Zależy mi na domowym sposobie wykonania takiego elementu. Czy w ogóle jest to realne w domowym warsztacie?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    Masz przelotki pod układem scalonym w SMD, przez co bez metalizacji będzie ciężko to wykonać.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 19  
    Tak wiem tym będę się martwił po transferze. To jest taki prototyp więc problemów będzie jeszcze wiele. Jak na razie bardziej interesuje mnie wasze zdanie na temat metody, która da taką dokładność.
  • Poziom 19  
    Przyszedł mi do głowy pomysł z domowa fotolitografia i chyba tego pomysłu będę się trzymał. Lutowanie SMD tez odbędzie się po domowemu w piekarniku.
  • Poziom 41  
    Oglądając warstwy które masz w projekcie, można dojść do wniosku że projekt należy całkowicie zmienić.
    Oczywiście przelotki pod uP, w warunkach domowych są do zrobienia, ale i tak jest to strasznie trudne.
    Lepiej wszystkie przelotki przenieść poza obrys obudowy, a pod układem zastosować jedną powierzchnię masy.

Gdy mieć przed oczami schemat, to można było by coś więcej na ten temat powiedzieć.

Nie stosuj kwadratowych powierzchni przelotek, bo bardzo łatwo można przeoczyć ich wzajemne niewidoczne połączenie po trawieniu.
    Ocena projektu płytki dobór techniki wykonania Ocena projektu płytki dobór techniki wykonania
  • Poziom 19  
    Dobry pomysł. Płytka zmieni się na pewno choćby te błędy które zostały zaznaczone dlatego też postaram się ją lepiej uporządkować. Ale jeśli chodzi o sposób jej wykonania to będę powoli zbierał sprzęt do transferu foto-chemicznego