Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie automatyki moovo xw532 na bramie otwieranej do zewnątrz.

karas848 06 Paź 2014 20:01 3441 15
  • #1 06 Paź 2014 20:01
    karas848
    Poziom 9  

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w programowaniu automatyki moovo xw532.
    Brama musi otwierać się na zewnątrz(dom znajduje się pod wysoką górkę). Zależało mi, aby siłowniki nie znajdowały się na zewnątrz(możliwość kradzieży) więc zamontowałem je po wewnętrznej stronie słupka tj. tam gdzie znajdują się zawiasy bramy. Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku p1 jedno skrzydło otwiera się chwilę do zewnątrz po czym się zatrzymuje. Brama jest dwuskrzydłowa, siłownik z centralką zamontowany jest na skrzydle 2. Proszę o pomoc w zaprogramowaniu tej automatyki. Pozdrawiam :)

Jeszcze jedno pytanko. Potrzebne są jakieś ograniczniki, czy brama sama wyczuje opór opierając się o słupek?

0 15
  • Deimic Smart Home
  • #2 06 Paź 2014 21:04
    rocco26l
    Poziom 14  

w środku musisz mieć ogranicznik a boczne ograniczenia ustalane są mechanicznie na siłowniku.
    Co do otwierania na zewnątrz to może kwestia złego montażu że tylko jedno skrzydło się otwiera. z tego co pamiętam co siłownik z centralą wykonuje ruch jako pierwszy. Poza tym wszystko w instrukcji masz dokładnie opisane czytaj z uwagą a nie możne tego źle zamontować.

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 11 Paź 2014 12:10
    karas848
    Poziom 9  

No więc tak, założyłem na końcu ogranicznik, przykręciłem bardzo mocno a siłownik bez problemu go przesuwa i w tym momencie muszę wyłączyć z prądu żeby nie pogięło bramy. Co w tym przypadku?

0
  • #4 11 Paź 2014 22:26
    rocco26l
    Poziom 14  

to trochę dziwna sprawa. Kiedyś bawiłem się z takim napędem i u mnie było wszystko ok. siła była ustawiona tak ze stanąłem i przytrzymałem bramę przy zamykaniu to przy mojej średniej sile zatrzymałem ją i odbijała w drugą stronę. Poza tym masz ogranicznik mechaniczny ustaw go na rozprzężonych siłownikach i z głowy

0
  • #5 11 Paź 2014 23:47
    karas848
    Poziom 9  

Mechaniczny, czyli ten przykręcany? Jest on założony i o nim mówię, że go bez problemu przesuwa.

0
  • #6 12 Paź 2014 06:42
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Jeszcze jedno- kable zasilające siłowniki - (+) i (-) w wersji 24 V albo kierunkowe w wersji 220V powinny być zamienione w stosunku do fabrycznego podłączenia (w siłowniku z centralką też) tzn podpięte w taki sposób aby pierwszy ruch po podpięciu zasilania.to było otwieranie - przy siłownikach pracujących jak u ciebie normalne otwieranie staje się zamykaniem.

0
  • #7 12 Paź 2014 08:53
    rocco26l
    Poziom 14  

karas848 napisał:
    Mechaniczny, czyli ten przykręcany? Jest on założony i o nim mówię, że go bez problemu przesuwa.

Trochę dziwne ze je przesuwa bo siła tych siłowników jest mała tzn nawet jak samochów będzie w świetle bramy to szkody nie zrobi i jak dziecko 15+ będzie w świetle bramy to też odepchnie bez problemu...
    Co do tych ograniczników to ja ich nie ustawiałem bo mi nie były potrzebne wiec nie pomogę tu akurat

0
  • #8 12 Paź 2014 18:55
    karas848
    Poziom 9  

To ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

0
  • #9 12 Paź 2014 22:16
    rocco26l
    Poziom 14  

karas848 napisał:
    To ja już nie wiem co mam z tym zrobić...

Piszesz że napęd powinien się otwierać na zewnątrz może coś montażowo źle zrobiłeś. Napisz jak zachowuje się ta brama. Montowałem kiedyś taki napęd i naprawdę nic skomplikowanego. Poza tym testowaliśmy go jak działa na natrafienie przeszkody czyli przytrzymaliśmy ręką w połowie zamykania i nie dużą siłą siłowniki zatrzymały się i brama zaczeła się otwierać, wiec ogranicznik nie powinien mieć bardzo dużego obciążenia i powinien przytrzymać bramę.
    Miałem z tym napędem inne problemy czyli fotki nie działały osłuchałem się od serwisanta że:
    lampa daje zakłócenia i nie działają fotokomórki czasami nie włożą 2 fotek z jednego kompletu i fotki się nie widzą słuchałem i wykonywałem jego polecenia po godzinnej rozmowie stwierdził że trzeba reklamować napęd i klient oddał do serwisu.
    Rada moja taka że jak nie masz pospawanych elementów a zadzwonisz na serwis nice i tam Ci nie pomogą to zapakuj oryginalnie wszystko i weź nowy sprzęt z półki a ten im zostaw i tak wymieniaj do skutku.

0
  • #10 12 Paź 2014 22:16
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 12 Paź 2014 22:24
    rocco26l
    Poziom 14  

Mareczny tym co piszesz przypomniałeś mi o jednej rzeczy. U niego jest na odwrót zamykanie to otwieranie. Przy zamykaniu bramy i dojechaniu bramy do odboju w siłownikach rzeczywiście słychać takie głośne przeskakiwanie i napęd się wyłącza wiec może o ten dźwięk Ci chodzi przy maksymalnym otwarciu a co do ogranicznika to to może rzeczywiście nie wytrzymywać siły naporu ( albo spróbuj go max dokręcić.

0
  • #12 12 Paź 2014 22:57
    karas848
    Poziom 9  

Wygląda to tak, że siłowniki zamotowane są na tej stronie słupka na której są zawiasy, czyli od wewnątrz. Kiedy zaczynam programować skrzydło oznaczone jako 1 wykonuje w moim przypadku ruch na zewnątrz. Siłownik z centralką jest zamontowany na skrzydle 2. Kiedy próbowałem z zamkniętej bramy uruchomić programowanie, to skrzydło 1 otwierało się tak do połowy, po czym centralka przerywała programowanie.

0
  • #13 12 Paź 2014 23:12
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 13 Paź 2014 13:56
    karas848
    Poziom 9  

Czyli przy programowaniu skrzydła powinny się najpierw zamykać?

Dodano po 4 [minuty]:

A po drugie nie zmienia to faktu że siłowniki nie reagowały na opór?

0
  • #15 13 Paź 2014 15:34
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Paź 2014 12:25
    karas848
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc, wszystko działa już jak należy :) Wystarczyło dorobić jeszcze 2 ograniczniki i mocno przykręcić na siłownikach:)

0