Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Centralny zamek Hyundai Tiburon

06 Paź 2014 20:36 4524 4
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałbym podłączyć centralny zamek z pilota w samochodzie Hyundai Coupe/Tiburon GK 2002r.
    Siłownik w drzwiach kierowcy jest 4 przewodowy:
    żółty= przy podaniu masy na przewód otwierają się drzwi gdy są zamknięte
    czarny=chyba masa
    zielono-czarny=przy otwieraniu manualnym pojawia się impuls "+" na sekundę
    zielono-czarny=przy zamykaniu manualnym pojawia się impuls "+" na sekundę

Dodam, że kiedy podam "+" na jakikolwiek przewód, zaczyna iskrzyć, a przewody zaczynają się grzać.
    Jak mam podłączyć przewody z centralki ? dodaję schemat połączeń.
    Alarm Centralny zamek Hyundai Tiburon

Proszę o pomoc bo już walczę z tym kilka popołudni z rzędu.
  • Poziom 8  
    Dzięki kolego za odpowiedź. Czyli mam wpiąć się siłownikiem uniwersalnym w te 4 przewody wychodzące z przełącznika? Czy odciąć te 4 przewody od przełącznika i wlutować tam przewody od siłownika uniwersalnego? (tylko wtedy chyba nie będzie mi działać otwieranie manualne drzwi przez zamek?).

Przez użyczenie mi zdjęć prywatnych kolegi z innego forum mam pytanie czy mogę się na tym wzorować i podłączyć siłownik w taki oto sposób?? :
    https://drive.google.com/folderview?id=0B45fnIeckBn6WUNQOHBHQURobnM&usp=sharing

czyli połączenie przewodów jak na zdjęciach:
    ŻÓŁTY--BIAŁY
    CZARNY--CZARNY
    ZIEL-CZARNY--NIEBIESKI
    ZIEL-CZARNY--ZIELONY

Proszę o szybką odpowiedź jeśli to możliwe.
  • Poziom 8  
    Witam. Pokombinowałem i wstawiłem siłownik uniwersalny sterujący mechanizmem drzwi kierowcy, poprowadziłem przewody przez całe drzwi do skrzynki bezpieczników a alarm podłączyłem wg schematu sterowanym siłownikiem. Wszystko działa jak należy. Wstawiam kilka zdjęć, bo napewno komuś się przydadzą.

Alarm Centralny zamek Hyundai Tiburon Alarm Centralny zamek Hyundai Tiburon Alarm Centralny zamek Hyundai Tiburon