Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3272 - Brak dostępu do internetu na jednym komputerze

06 Paź 2014 22:06 1458 1
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam modem USB huawei E3272 który nagle przestał działać na jednym z komputerów. Prawdopodobnie zmieniły się jakieś ustawienia i nie potrafię dojść co jest tego przyczyną. Po podłączeniu wszystko wygląda na działające, komputer łączy się z 'siecią', lecz windows wyświetla 'brak dostępu do internetu'. Powinna wyświetlić się strona na której klikam połącz, modem automatycznie po podłączeniu próbuje włączyć tą stronę (192.168.1.1 w przeglądarce) lecz nie chce się załadować. Wiem że rozwiązaniem tego problemu byłaby reinstalacja windowsa, lecz na pewno da się to zrobić zachowując starego windowsa. Wie ktoś co z tym zrobić? System to windows 7, jest to laptop. Sprawdzałem ipconfig /all ale wszystko jest tak samo jak w komputerze w którym modem działa. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Czyli jak? Odinstaluj sterowniki(w kartach sieciowych) wypnij modem i podłącz go podobne(czynności wykonaj jak anemik, nie spiesz się).

Jak byłby konflikt IP, a może być bo to bardzo popularna pula to tu jest firmware i webui(17.100.03.01.03_Mod1.4), które pozwala zmienić IP hilinka w tym modemie.
    Ja sobie zmieniłem na 192.168.8.1 i mam święty spokój z konfliktami...