Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzyskanie konta email na gmailu

tomku1 07 Oct 2014 01:21 3024 8
    tomku1
    Level 9  
    Witam
    Szukam pomocy w odzyskaniu konta email na gmailu.
    Sytuacja jest strasznie głupia ponieważ będąc za granicą chciałem się zalogować na swoje konto email. Przez to iż gmail ma tak beznadziejny system zabezpieczeń to wykrył że moje IP z którego próbuje się zalogować jest z innego kraju i każe mi podawać dane do odzyskania konta.
    Chcą abym podał numer telefonu (odpada bo numeru który miałem bardzo dawno juz nie pamiętam)
    A ich system odzyskiwania hasła też jest jakiś dziwny, każą mi podawać datę kiedy konto zostało założone.

Z tym że ja znam i login i hasło a nie mogę sie zalogować do własnego konta, to jest jakieś chore. Mam tam bardzo ważne dane które muszę odzyskać.

Proszę o jakąkolwiek pomoc lub sugestię bądz bezpośredni kontakt do admistratora gmail który byłby w stanie mi pomóc.
    helmud7543
    Level 43  
    Spróbuj pobrać pocztę przez IMAP za pomocą klienta poczty. Może puści. Być może próba logowania z PL się powiedzie. Może przez jakiś proxy. Próbuj.
    Jeśli chodzi o kontakt to jest to już dawno korporacja, do której pracowników raczej łatwo dostępu nie uzyskasz :-(
    Ibuprom
    Level 26  
    Poproś znajomego w kraju o udostępnienie komputera i o udostępnienie go przez teamviewer. Poda Ci ID i PIN, zalogujesz się z komputera z PL i w zabezpieczeniach konta pozmieniasz dane które chce google do logowania poza granicami kraju. Zapewne wystarczy zmienić nr telefonu do weryfikacji, choć obawiam się że zechce polskiego numeru.
    tomku1
    Level 9  
    Podałem login i hasło swojej dziewczynie która jest w polsce, gdy próbowała się zalogować już miała taką samą informacje jak ja. Obawiam się że gdy ja wrócę do domu i będę próbował ze swojego domowego IP się zalogować na moją pocztę to będzie to samo.
    Jestem załamany proszę o jakieś rady, to jest trochę nie normalne że wystarczyło iż zapomniałem o swoim numerze telefonu i przez taką głupotę stracę swoje konto?
    helmud7543
    Level 43  
    A logowanie przez klienta poczty (najlepiej z terenu RP) nie wchodzi?
    Ibuprom
    Level 26  
    W pomocy gmail jest info o serii pytań gdy nie posiadamy innych możliwości weryfikacji. Jest tam informacja że najlepiej użyć komputera z którego już wcześniej sie na konto logowałeś. Zapewne zostanie sprawdzone jakieś "ciasteczko" wcześniej tam przez google zostawione. Więc włączyć kompa w kraju i odpalić na nim teamviewer, zalogować się na konto i próbować go odzyskiwać serią pytań. Nie musisz znać szczegołów, ale odpowiedzi muszą być ze sobą spójne. Konkretnych dat podawać nie musisz.
    tomku1
    Level 9  
    Panowie, wróciłem do domu i gdy loguje się z domowego IP ten sam problem się powtarza, wyskakuje mi informacja abym potwierdził swoją tożsamość.
    Próbowałem przez klienta poczty jednak on nie ma dostępu do skrzynki, nigdy wcześniej nie używałem żadnych klientów poczty.

Co do serii pytań to podaję w miarę zbliżoną datę otwarcia maila oraz wiem kiedy ostatnio się na nim logowałem. Natomiast na inne pytania takie jak do kogo prowadziłem korespondencje nie jestem w stanie odpowiedzieć bo nie pamiętam. Gdy kończę serię pytań otrzymuje informację iż odpowiedzi nie zgadzają się.
    Nadal jestem kropce.
    Proszę o jakąś pomoc, bardzo mi zależy na dostępie do tego maila a to jest nienormalne aby przez taką błahostkę stracić dostęp do własnego maila
    Ibuprom
    Level 26  
    Czyli nawet jakby po drugiej stronie siedział człowiek i próbował zweryfikować czy to Twoje konto to też miałby wątpliwości...

Wybacz - w czasach gdy kradzież konta wraz z hasłem nie należy do rzadkości nie dziw się że google zaostrzyło swoją politykę bezpieczeństwa dostępu do konta. Numer telefonu jak i zapasowy e-mail zaniedbałeś.Logując się tylko w PL nagle próbujesz zalogować się w innym kraju że jest to podejrzane. Nie kojarzysz też z kim mailowałeś, w zasadzie to niewiele na temat swojego konta wiesz - ja bym też Ci nie uwierzył że to Twoje konto. Próbuj dalej z tymi pytaniami pomocniczymi - może się uda.
    helmud7543
    Level 43  
    Z klientem to już mówię że nie wypali niestety, bo google zabezpieczyło możliwość logowania klienta poczty dodatkowym zabezpieczeniem: Dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji. I musisz się zalogować żeby to ustawienie zmienić.

Wczoraj miałem z tym przeprawę w biurze, bo imap włączony, pop3 włączony, a Outlook 2010 ani 2013 nie rusza na żadnym z kilku kont na gmail (te, które do tej pory działały z wcześniej skonfigurowanym kontem to działały nadal, ale z nowym komputerami był zonk). Oczywiście google nie raczyło poinformować w poradnikach czy nawet ustawieniach serwerów, że samo włączenie pop3 czy imap jest bezużyteczne, a na informacje o tym ukrytym ustawieniu trafiłem przypadkowo...

I powiem szczerze - z kilku kont na google korzystam codziennie - i prywatnie i służbowo ale jak czytam tą całą historię, to coś mi się zdaje że weryfikacji sam bym nie przeszedł. Szczęście tylko tyle, że wszystko mogę odtworzyć z programów pocztowych. Polityka bezpieczeństwa, przy rozbuchanej inwigilacji ze strony google i praktycznym braku możliwości skontaktowania się z żywym człowiekiem to po prostu groteska...