Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z570 - Laptop strasznie wolno pracuje, zacina się, po formacie

07 Paź 2014 11:15 2424 12
  • Poziom 6  
    Witam, tak jak w temacie, mam problem z płynnością działania komputera. Około tydzień temu został on odebrany z naprawy, gdzie była lutowana płyta główna, jakiś most naprawiali (wybaczcie, za te kolokwialne podejście, ale jestem zupełnym laikiem, jeżeli chodzi o budowę komputera), następnie został zrobiony format za pomocą guzika recovery (laptop lenovo). Teraz dzieją się zupełnie dziwne rzeczy, na początek nie mogłem odpalić chroma, wyskakiwał jakiś błąd, poradziłem sobie z tym, tylko teraz laptop strasznie się zacina, nawet przy oglądaniu internetu przy 4-5 kartach, po zakupie komputera, wszystko śmigało. Kiedyś czytałem, że laptopy chodzą wolniej, jeżeli się starzeją, ale to naprawdę jest przesada co wyrabia mój komputer. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co mógłbym zrobić z tą sytuacją to byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc :)

Dopiero teraz to zauważyłem, ale nie wiem dlaczego pokazuje się, że są 2 GB ramu, a jak go kupowałem to chyba miał 4 o.0 Lenovo Z570 - Laptop strasznie wolno pracuje, zacina się, po formacie
  • Poziom 31  
    Podaj smart dysku.
    bagnica napisał:
    Dopiero teraz to zauważyłem, ale nie wiem dlaczego pokazuje się, że są 2 GB ramu, a jak go kupowałem to chyba miał 4

Może cię oszwabili w serwisie?
    Zdejmij pokrywę i zobacz ile kości fizycznie jest włożonych. Może jedna padła? Sprawdź ram memtestem.
  • Poziom 6  
    Tutaj screen z crystal disk, mam nadzieję, że o to chodziło, zaraz sprawdzę ramem
    Lenovo Z570 - Laptop strasznie wolno pracuje, zacina się, po formacie
  • Poziom 31  
    Smart jest w porządku. Sprawdź co z tym ramem, czy było rzeczywiście 4gb i gdzie wyparowało 2 gb?
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem w papierach i wszystko wskazuje na to, że laptop w czasie zakupu miał 4 GB ramu :D jeżeli się okaże, że brakuje np tej jednej kości to jak mam to udowodnić w serwisie?
  • Poziom 31  
    Jedyne co możesz zrobić to po prosu do nich napisać reklamację i czekać.
  • Poziom 6  
    A czy można powiedzieć coś jeszcze o stanie komputera? Jutro dopiero zrobię ten test ramu bo nie mam pamięci usb w domu (przypał :D ), ale czy wcześniej da radę coś zrobić?
  • Poziom 6  
    Nie mogę zrobić mem testa, zupełnie nie wiem dlaczego. Zainstalowałem mem test na pen drive, poprzestawiałem w opcjach kolejność bootwania i wszystko co ma usb wrzuciłem na początek, a usb F na sam początek i nic się nie odpala.
  • Poziom 31  
    Jak przygotowałeś pendrive z Memtestem?
  • Poziom 6  
    ściągnąłem memtest usb instaler i zainstalowałem to wybierając pendrive usb. Następnie zmieniłem kolejność bootowania po wciśnięciu F2 przed startem sytstemu, zapisałem zmiany i zrestartowałem kompa. Cały proces zmienił jedynie tyle, że komputer chwilę dłużej siedzi sobie na czarnym ekranie, a potem normalnie się włącza.
  • Poziom 6  
    Problem rozwiązany, 2 GB zostało w serwisie, teraz śmiga jak głupi.