Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 414 - Zasilanie elektrozaczepu furtki

stonefree 07 Oct 2014 12:11 4104 4
 • #1
  stonefree
  Level 26  
  Cześć. W instrukcji napędu FAAC 414 przeczytałem, że na płycie znajduje się wyjście do zasilania elektrozamka, natomiast nie znalazłem informacji na temat trybu pracy tego wyjścia. Proszę o informację, czy wyjście to jest zasilane łącznie z siłownikami ( odryglowanie przed uruchomieniem siłowników), czy też można je programować w dowolny sposób? Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  To jest TYLKO wyjście rygla bramy głównej (w przypadku długich skrzydeł, uaktywnia się tak jak przypuszczałeś przed działaniem pierwszego siłownika ) i nie ma žadnej możliwości konfiguracji.
  Jeśli chcesz z pilota odblokowywać elektrozaczep bramki to albo w centralę wpinasz dwukanałowy odbiornik, dezaktywujesz funkcję bramki w samej centrali a wyjście drugiego kanału (wyprowadzone na złączu śrubowym odbiornika) samego odbiornika używasz za pośrednictwem większego przekaźnika jako klucza do elektrozaczepu albo podpinasz drugi, zemnętrzny odbiornik Faaca, osobnego zasilacza ( centralka wydaje za mały prąd i 24 V a zamki są na 12 ) i przes przekaźnik kluczujesz zamek.
 • Helpful post
  #3
  andrzej lukaszewicz
  Level 39  
  Nie nie można.Dotyczy to elektrozamka skrzydła( szczególnie długiego) i ma go załaczyć na kilka sekund przed startem siłownika. Do sterowania furtką można użyć 2-ego kanału odbiornika (potrzebny jest dodatkowy zasilacz i przekaźnik).
 • #4
  paw_wen
  Level 2  
  Witam, zaznaczam że jestem kompletnym amatorem jeżeli chodzi o automatykę bramowa i elektronikę, jednak przy pomocy instrukcji obsługi poradziłem sobie z podłączeniem napędu g-bat 400 z w/w centralą. 😃
  Przeglądnąłem też forum na temat modyfikacji która miała by na celu umożliwić otwieranie bocznej furtki pilotem i wykorzystaniu radia fix 2 kanałowego i podlaczenia do niego sterowania elektrozaczepem tej że furtki, jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie a mianowicie :

  Podłączając wyjście 2 go kanału z radia podłączając go pod elektrozaczep muszę zakładać Przekaźnikowy licznik czasu?
  Oraz czy zasilanie do elektrozaczepu mogę wykorzystać z domofonu z którego obecnie jest obsługiwany elektrozaczep.

  Czy mogę poprostu wpiąć w istniejące już sterowanie z domofonu impuls z radia i będzie działało?
 • #5
  kotbury
  Gantry automation specialist
  1. Przekaźnik czasowy ucywilizowałby działanie rygla - bez niego (tak jak i w większości prymitywnych domofonów) rygiel pozostaje otwarty tak długo, jak długo dusisz guzik (chyba że masz rygiel z tzw "pamięcią" mechaniczną - wtedy czas impulsu nie ma znaczenia) a czasówka uruchomi go elegancko na określony czas. Druga rzecz , że ogólnie trzeba po drodze dać jakiś przekaźnik (czasowy czy zwykły) bo ten w radyjku jest naprawdę mikry i samoindukcja cewki rygla szybko go ubije.

  2 i 3 to właściwie to samo. Jeśli domofon jest prosty (przycisk fizycznie daje zasilanie na zaczep) możesz - uwaga o malutkim przekaźniku radia jest w mocy. Jeśli jednak ryglem steruje jakiś elektroniczny klucz (a nie zwykły styk lub przekaźnik) wskazane byłoby dać przekaźnik izolujący - w stanie spoczynku utrzymujący oryginalny obwód zasilania rygla (przez styki NC) a przy aktywacji radia odpinający oryginalne wyzwalanie i podłączający zasilanie rygla niezależne od domofonu, a zasilanie przeważnie bierze się z zasilacza całości lub zasilacza zasilającego kasetę bramową (w zależności od fabrycznego układu domofonu)