Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układy nadawczo-odbiorcze 433MHz czy nadają się do trasmisji dźwięku?

07 Paź 2014 15:04 1224 2
  • Poziom 25  
    Witam.
    Zakupiłem sobie kilka kompletów:
    http://allegro.pl/modul-nadajnik-odbiornik-433mhz-rf-arm-avr-arduino-i4650455823.html

I chciałbym owej parki użyć do transmisji dźwięku miedzy komputerem (laptop który ma dużo wolnego miejsca w obudowie) a wzmacniaczem.

Waszym zdaniem będzie to działać? Transmisja będzie się odbywać w jednym pokoju.

Dzięki z góry za odpowiedzi ;)

Regulamin pkt 3.1.18. [SP5ANJ]
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Mam te moduły również.. Odbiornik strasznie sieje i zbiera wszystko, nawet bez podłączonego nadajnika..To taka "chińska" zabawka.. Żeby cokolwiek przesłać to trzeba zbudować solidną ramkę danych z sumą crc i wysyłać co najmniej kilka razy żeby coś w całości doleciało do odbiornika bez zakłóceń (ja przesyłam wartość temperatury odczytaną z czujnika znajdującego się dwa piętra niżej)..
    Jak Ty chcesz przez to muzykę przesłać skoro dane wysyłasz przez te moduły UART-em?
    Te moduły nie nadają się do transmisji dźwięku.
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Szkoda :(
    A masz jakiś pomysł, jak je wykorzystać do tego celu BEZ PROGRAMOWANIA?

Dodano po 19 [minuty]:

W sumie to co mi szkoda zrobić testy? Włoże układy do płytki stykowej i zobaczę, jak to będzie się prezentować :P

Dodano po 29 [minuty]:

Układy nie nadają się do niczego, a tym bardziej do transmisji dźwięku!!!
    Nawet jak na wyjście odbiornika podłączyłem głośnik przez kondensator to było słychać więcej szumu niż muzyki. O podpięciu wzmacniacza na wyjscie to nawet nie wspomnę.
    Poprostu to lipa i tyle.

Dzięki za zainteresowanie ;)

Temat zamykam.