Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlook Express - selektywne działanie reguł

PiotrPitucha 07 Oct 2014 15:11 1479 5
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Mam problem z regułami na OE pod Windows XP Home.
    Chcę przerzucać wiadomości do folderów związanych z kontami, ich ilość nie powinna sprawiać problemów bo jest tylko 3.
    Powiedzmy że są to konta janek(malpa)konto.pl, ewa(malpa)konto.pl i maria(malpa)konto.pl, maile do Janka lądują w folderze Janek, do Ewy w folderze Ewa a do Marii zostają w folderze głównym Skrzynka Odbiorcza.
    Reguła pierwsza stworzona od zera, inne kopiowane i podmieniany tylko odbiorca i foldery docelowe, więc nie ma możliwości pomyłki, macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ?
    Piotr
    damcio69
    Level 15  
    Najlepiej zrobić to tak:
    - PPM (prawy przycisk myszy) na skrzynce odbiorczej i "Nowy Folder..."
    - nadać mu nazwę "Janek" i "OK"
    - powinien utworzyć się podfolder "Janek" w folderze "skrzynka odbiorcza"
    - w skrzynce odbiorczej zaznaczyć wiadomość do Janka, dla którego tworzymy regułę
    - teraz klikamy menu "wiadomość" i "utwórz regułę z wiadomości..."
    - automatycznie w polu nr 1 zaznaczy się "Kiedy w polu Od znajdują się osoby...", odznaczamy to
    - w polu nr 1 zaznaczamy "Kiedy wiadomość pochodzi z konta"
    - w polu nr 3 klikamy w słowo "konta" i z rozwijanej listy wybieramy konto " Janka" janek(malpa)konto.pl, lub nazwę jaka została nadana dla konta
    - w polu nr 2 zaznaczamy "przenieś ją do "folderu..."
    - w polu nr 3 klikamy w słowo "folderu" i wybieramy folder "Janek"
    - w polu nr 4 nazywamy regułę "Janek"
    - dajemy OK

Regułą będzie działać dla nowo odebranych wiadomości
    Dla Ewy analogicznie jak dla Janka
    Dla Marii nie robisz nic, to wiadomości zostaną w skrzynce odbiorczej

Zanim zaczniesz usuń wszystkie reguły
    Opis dotyczy Microsoft Outlook Express 6
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Mam utworzone podfoldery i reguły tak jak piszesz...
    Dwie działają trzecia nie :(
    Nie rozumiem dlaczego to nie działa, spróbuję w wolnej chwili wykasować wszystkie reguły i zrobić to od nowa, są jakieś reguły utworzone przez kogoś wcześniej ale są odklikane na czerwono i nie mają ( nie powinny mieć ) wpływu na działanie tych nowo utworzonych.
    Piotr
    ak6
    Level 31  
    PiotrPitucha wrote:
    spróbuję w wolnej chwili wykasować wszystkie reguły i zrobić to od nowa

I tak bym radził.
    Outlook Express jak zresztą i Outlook bywają kapryśne jeśli chodzi o reguły. Również często z nimi walczę i znam to z autopsji.
    Bywa i tak, że mimo dobrze sformułowanej reguły, maile od niektórych nadawców wraz przychodzą do folderu głównego. Trzeba wtedy stworzyć regułę uzupełniającą, mówiącą, że wiadomości od tego konkretnego nadawcy mają lądować tam gdzie ja chcę.
    Ale najpierw usuń wszystkie reguły i stwórz je na czysto.
    damcio69
    Level 15  
    Napisz może co znaczy: "dwie działają, trzecia nie" ... zastanawia mnie niedziałanie 3 reguły, która to ma zostawiać wiadomości dla Marii w folderze "skrzynka odbiorcza" przecież do tego nie trzeba reguły; same powinny wpadać do tego folderu.
    Jak widać ja się więcej napisałem w swojej poprzedniej wypowiedzi niż Ty, a to raczej powinno bardziej Tobie zależeć niż mi.
    napisałem przecież żeby zacząć od wyrzucenia wszystkich reguł...
    Opisz to troszkę dokładniej
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Komputer nie jest mój i przy nim nie siedzę ciągle :)
    W Outlooku samo nic się nie dzieje, trzecia reguła nie działa bo wiadomości skierowane do Marii zamiast w folderze Maria lądują w Skrzynka Odbiorcza.
    Aby cokolwiek zmienić muszę mieć fizyczny dostęp do komputera, a nie zawsze mogę właściciela wyprosić bo ma swoje pilne prace.
    Skłaniam się ku sugestii skasowania wszystkich reguł i napisania ich od nowa, bo nie widzę innych powodów by to nie działało.
    Piotr