Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwany schemat kalkulatora.

Maniek XV 07 Paź 2014 16:18 702 3
  • #1 07 Paź 2014 16:18
    Maniek XV
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Nazywam się Szymon i właśnie chodzę do pierwszej klasy technikum elektronicznego. Lubię sobie czasami co nieco pomajsterkować, generalnie podobają mi się w elektronice wszelkiego rodzaju "pierdółki", czyli drobne urządzenia, które jednak można w jakiś fajny sposób wykorzystać ;).
    Ostatnio naszła mnie chęć do zrobienia... kalkulatora. Niestety nie znalazłem na internecie żadnych schematów do wykonania, ani też gotowego KITu. Czy istnieje jakiś schemat kalkulatora do samodzielnego wykonania?

Pozdrawiam ;)

0 3
  • #2 07 Paź 2014 16:23
    demsy
    Poziom 22  

Jest tyle dużo lepszych projektów, a ty jaki kalkulator wymyśliłeś? Porażka. Zbuduj jakiś sterownik, może zegarek.

Moderowany przez swiercm:

Błędy poprawiłem. Proszę sprawdzać pisownię przed wysłaniem postu. Proszę prawidłowo stosować znaki interpunkcyjne.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #3 07 Paź 2014 16:30
    cirrostrato
    Poziom 36  

W latach 70-tych składało się pierwsze kalkulatory z części kupowanych w dawnych BOMIS-ach, nic ciekawego: dwa scalaki, wyświetlacz, klawiatura składana z ...ten temat to przepaść, PCB robione przez fotochemię w moim zakładzie pracy (państwowa), koszt był tym niższy im więcej scalaków kupionych, jako wybrakowane, działało. Wymyśl ciekawszy temat.

0
  • #4 07 Paź 2014 16:32
    Maniek XV
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź ;) Pomyślę nad ciekawszym tematem.

0