Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Nokia Lumia 635 brak zasięgu za granica

07 Paź 2014 17:28 3075 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z zasięgiem plusa otóż chodzi o to,że w kraju (Polsce) zasięg łapie bardzo dobrze czasami na 3 kreskach czasami na 2 sporadycznie 1 ale gdy jestem za granica (Czechy, Słowacja) ktoś wie jaka może być tego przyczyna ??
  • Poziom 34  
    Roaming włączony ?
  • Poziom 9  
    tak został włączony , telefon był wyłączany i włączany i nic to nie dało

• Poziom 24  
    Musisz poeksperymentować z ręcznym szukaniem sieci. Może PLUS z nikim nie podpisał umowy na roaming w tych krajach (wątpię), może problem jest z przełączaniem 2G/3G - popatrz czy masz w ustawienia możliwość ręcznego ustawienia trybu pracy sieci.

Moi koledzy z autoryzowanych serwisów Nokia twierdzą, że: "brandowany soft operatora to syf - ja zawsze wrzucam niebrandowany i problemy znikają".

Z jakiej sieci masz telefon? Z PLUSA?

Ja faktycznie biegałem kilka razy z Lumią z PLUSa i Orange do Nokia, ostatnio z T-Mobile też był problem.
  • Poziom 34  
    Może off-topic, ale podzielę się swoim przypadkiem. Od 17 do 23 września byłem w Londynie. Moja i partnerki oferta to abonament w opcji No Limit. Oboje zasięgu nie mieliśmy przy aktywnym roamingu. Ręczne wymuszanie sieci kończyło się komunikatem, iż rejestracja nieudana. Wczoraj byłem pod granicą białoruską, gdy przyszły cztery SMS, że witamy, że stawki takie, że numer ambasady jest taki, a ubezpieczenie można kupić tam.

Nie wiem o co chodzi. Orange rozkłada ręce.

• Poziom 24  
    Witamy w globalnej wiosce - Mój szwagier miał telefon z innej sieci - Play, i jak był w Anglii telefon logował się oczywiście do wielu sieci ale w jednej mógł wszystko - dzwonić i sms-ować w innej tylko dzwonić. Play też rozkładał ręce - przecież "powinno działać".

W sumie wynika z tego, że trzeba się z obsługą klienta skontaktować w Plusie i podpytać.

Lumia to w ogóle telefon mądrzejszy od użytkownika. Klient miał egzemplarz bez simlocka przywieziony z Irlandii, i na polskiej karcie nie mógł się dodzownić, wybierał numer z książki a telefon dzwonił pod jakiś inny. Zaznaczona była opcja "asystent połączenia" czy jakoś tak. Telefon każdy numer przerabiał na Irlandzki i próbował na niego dzwownić.