Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa D - Gasnące światła i radio

Ohisama 07 Oct 2014 18:25 2631 3
 • #1
  Ohisama
  Level 2  
  Witam,

  jestem tutaj nowy, więc jeśli temat został źle dodany to przepraszam, ale już nie wiem gdzie szukać jakiejś pomocy.
  Mam problem z elektryką w oplu corsa d z 2007 roku. Ostatnio podczas jazdy potrafi zgasnąć wszystko (nie działają żadne światła, gaśnie radio i podświetlenie tablicy rozdzielczej). Muszę wtedy zjechać na pobocze i zgasić samochód, następnie odczekać chwilę i wszystko wraca do normy. Ostatnimi czasy dzieje się to coraz częściej, nie wiem czy może mieć to jakiś związek z tym, że auto stoi teraz częściej na parkingu, a nie w garażu. Najgorsze, że ciężko iść z tym do elektromechanika z racji tego, że usterka szybko sama się naprawia i tak naprawdę nie wiem co sprawdzić.

  Czy ktoś miał może podobny problem bądź wie co może być przyczyną? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
 • #2
  Staszek49
  Level 35  
  Czy masz też problem z działaniem rozrusznika i uruchomieniem silnika, bo jeśli tak, to sprawdziłbym "masę" auta tj. połączenie od akumulatora do nadwozia. Oczywiście należy usunąć ewentualną korozję z połączeń. Tak samo postąpić z biegunem + akumulatora. Sprawdź czystość i osadzenie bezpieczników odpowiedzialnych za światła.
  Poddałbym jednak szczegółowemu badaniu stacyjkę tj. tzw. kostkę stacyjki. Poruszając np. kluczykiem w poz. "włączony zapłon" należy obserwować, czy gasną wówczas kontrolki, bo jeśli tak, to sprawca usterki będzie już znany. Sprawdź w razie potrzeby włącznik świateł i podłączenie przewodów.
 • #4
  Ohisama
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź Staszek49 ; ) Właśnie kilka razy zdarzyły się problemy z odpaleniem, ale dużo częściej gasną same kontrolki i światła (co najgorsze w czasie jazdy). Co do stacyjki to niedawno wymieniana była właśnie kostka stacyjki. Ale sprawdzę jeszcze to o czym pisałeś.

  tzok - zależy kiedy. Raz gasną tylko kontrolki, a raz wszystko. Dzisiaj próbowałem go odpalić i nie działa wcale. Działa radio i światła, ale nie odpala. Nic się nie podświetliło w środku i nawet nie "zarzęził" po prostu zero reakcji po przekręceniu kluczyka. Zegary też przestają działać, ale nie zawsze. Czuję, że to jakaś grubsza sprawa...