Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można podłączyć LTE Polsatu do tabletu?

07 Paź 2014 18:43 3816 9
 • Poziom 6  
  Mam pytanie. Czy można podłączyć LTE Polsatu do tabletu? Jeżeli tak to w jaki sposób? Moja dziewczyna ma dwa tablety jeden to Microsoft Surface z Win RT oraz drugi taki tańszy Colorovo CityTab Lite 7. W żadnym nie ma tam miejsca na podłączenie modemu. Czy trzeba kupić jakąś przejściówkę? Czy też zainwestować w nowy tablet? W jaki? Proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Najlepiej zainwestować w urządzenie, które wyśle Internet za pomocą wifi. W chwili obecnej pewnie posiadasz jakiś modem na USB?
 • Poziom 6  
  Ale wifi nie jest chyba wszędzie dostępne? Moja dziewczyna ma internet i modem od polsatu LTE.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jaki to sprzęt? Jesli ma sam modem to musi dokupić router z WiFi zgodny z jej modemem. Tablety i inne urządzenia będą się łączyć z nim po WiFi i będą miały dostęp do internetu.
 • Poziom 6  
  matek451 napisał:
  Jaki to sprzęt? Jesli ma sam modem to musi dokupić router z WiFi zgodny z jej modemem. Tablety i inne urządzenia będą się łączyć z nim po WiFi i będą miały dostęp do internetu.

  Jeżeli chodzi o tablety to są to Microsoft Surface z Win RT:
  http://pclab.pl/art52665.html

  oraz

  Colorovo CityTab Lite 7:
  http://www.colorovo.pl/produkty-pl/tablety-pl...orovo-citytab-lite-7-2-1.html?product_id=2098

  Jeżeli zaś chodzi o modem to ma Huawei E3372:
  http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/modem-huawei-e3372.cp#

  Teraz tak do końca nie rozumiem. Będzie musiała dokupić sobie np router D-Link DWR-116:
  http://www.ceneo.pl/28820843?se=4NKaWTk9FtClX...fa7bjULBEgSrYpkNY89YsvRrWY3Tv_qV_YRoC8P_w_wcB

  I będzie musiała ten router ze sobą wszędzie zabierać, jak np. będzie jechała na zajęcia do szkoły (jest nauczycielką języka angielskiego)?

  Przepraszam, że tak naiwnie o wszystko pytam, ale czuję się w takich tematach totalnie zagubiony.
 • Poziom 26  
  Osobiście z Internetu mobilnego w Play do rozsyłania sygnału korzystam z tego urządzenia Link
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Tylko ten chiński wynalazek nie obsługuje E-3372. Dziewczyna musi kupić router mobilny z obsługą modemu E-3372. To nowy modem i trzeba poszukać zgodny z nim router MiFI. Np. TP-Link http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=218&model=TL-MR3040#down Jest on zgodny z E-3272 poprzednikiem E-3372 i warto spytać o zgodność MR-3040 z tym modemem. Jeśli dziewczyna chciała korzystać z internetu mobilnie na tabletach to powinna zamiast modemu E-3372 z CP wziąć mobilny router MiFi z wbudowanym modemem LTE. w ofercie CP mogła kupić E-5372 lub E-5373. Popełniła błąd biorąc modem zamiast routera MiFi. Niestety ale 95% ludzi słucha konsultantów-kłamczuszków operatora zamiast poczytać na forach co brać i jaką umowę podpisać. Jeśli ten modem E-3372 kupiła na własność to niech go sprzeda i kupi np.
  Moderowany przez ANUBIS:

  Link usunięto.
  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

 • Poziom 6  
  Czyli jakby kupiła ten router, to nie musi wtedy kupować tego TP-Link?
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Po zakupie E-5372, E-5373 wkłada kartę SIM do routera mobilnego, konfiguruje połączenie. Router wkłada do kieszeni torebki i ma ciągły dostęp do internetu o ile będzie w zasięgu CP. Z routerem MiFi łączy się tabletem, laptopem, telefonem po WiFi. Mobilny router jest wielkości puderniczki, wbudowana bateria pozwala korzystać 6 godz. z internetu. Modem E-3372 i do niego np. ten TP-Link to dwa urządzenia, mało poręczne. Działa podobnie jak ten E-5372. Modem jest wart około 150-200 zł. E-5372 kupi za około 300.
 • Poziom 6  
  Dziękuję za ostatecznie wyjaśnienie. ;)