Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Predom - korzystanie z butli

08 Paź 2014 10:46 936 5
  • Poziom 13  
    Witam!

Posiadam garaz, 72m2. Musze go ogrzać, pomieszczenie ma tylko ocieplony dach. W nocy ze względu na maszyny nie może spaść temperatura poniżej 0. Rozważałem nagrzewnice, piec, nawet i tzw koze.

Jednak trafił mi się kociął gazowy, co prawda paroletni, jednak sprawny. Zastanawiam się, czy nie warto by było właśnie zainstalować go w garażu.

Piec musiałby chodzić na butli, wyglądałoby to tak, że w ciągu dnia gdy ktoś pracuje są odkrecone 4 grzejniki, na noc, zostawić jeden który stałby przy maszynie.
    Jednak ni jak potrafie obliczyć zużycie takiego gazu z butli 11kg.

Może ktoś ma doświadczenie z tym związane.

Taki piec ma przewage - czystość, wygoda i większe bezpieczeństwo, jednak nie mam pewności czy nie wyjdzie droższa eksplatacja od pieca na węgiel.

Dodano po 18 [minuty]:

chciałem dodać że kociał ma świeczke, nie wiem jak przeliczyć ile będzie też kosztować.

Co do budynku i ogrzewania, mnie więcej wyszło mi 1935m3 gazu na rok, jednak nei wiem teraz czy to podzielić przez 365 dni (czyli ok5m3 zuzywam dziennie?)
    Ale czy to ma znaczenie ze ja potrzebuje tylko 7między 2-7 stopni temperatury?

Bo jeśli to 5m3 dziennie, czyli miesięcznie potrzebuje 150m3 gazu.
    butla ma ok13m3
    150\13= ok 11 butli

czyli 11 *50zł= ok 550 zł
    czy dobrze to przeliczam?
  • HELUPOWER
  • Użytkownik usunął konto  
  • HELUPOWER
  • Poziom 13  
    Oczywiście piec będzie montować serwisant (założenie+ regulacja 500zł).

Twierdzi ze zużycie gazu na moje potrzeby to jest ok butli na tydzień, co trochę ni jak mi się wydaje, gdyż "słoneczko" na butli zużywa gaz z 11 kg butli w trzy dni.

Jeszcze zastanawiam się czy butla nie będzie zamarzać?
  • Poziom 13  
    no właśnie był pewien serwisant i nie doradził mi za wiele. Ja prowadze teraz czystą kalkulacje, bo może tak mi się wydaje, wyjść ze ogrzewanie gazowe nie wyjdzie wcale drożej od węgla. DO tego sumując moja prace, bród, czyszczenie pieca itd., wyjdzie ze to nawet dobry pomysł.

Jednak caly czas to dla mnie kot w worku z zużyciem gazu, boje się sytuacji, że zainwestuje w grzejniki, instalacje, montaż itd, a okaże się ze butla starcza np na 1,5 dnia i z taniego ogrzewania mam nie dość ze droga inwestycje, to nie wypał z kosztami