Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEREKO KSW 30 PLUS - róznica temperatur na zegarze i sterowniku

bazyl_86 08 Paź 2014 11:02 1752 2
  • #1 08 Paź 2014 11:02
    bazyl_86
    Poziom 7  

Witam,
    posiadam kocioł PEREKO KSW 30 PLUS z sterownikiem TECH ST-28, piec pracuję od miesiąca, zauważyłem straszne rozbieżności między temperaturą pokazywaną na zegarze a komputerze, np. gdy zegar na komputerze wskazuje temperaturę np. 40 stopni, zegar na kotle pokazuję 58 - 60 stopni, czujnik temperatury zamontowałem na rurze wyjściowej zaraz po wyjściu z pieca przed zaworem różnicowym (obejściem baypass), dodatkowo wszystko szczelnie okręciłem folią aluminiową, wymieniłem nawet zegar na piecu - nic to nie zmieniło - nadal utrzymuje się duża rozbieżność temperatur na obu niezależnych urządzeniach, w czym może być problem? Może do wymiany jest półprzewodnikowy czujnik temperatury w co raczej nie wierzę, gdyż kocioł jest nowy.

Inne problemy jakie napotkałem to np. dymienie się z kotła podczas dokładania opału na wyłączonym wentylatorze, ale z tego co wiem to muszę wydłużyć wyjście komina jakieś 50 -80 cm nad kalenicę.

Na chwilę obecną spalam w kotle drzewo z domieszką trocin, przy ustawionym nadmuchu na 3 - 4 stopnie w skali 10, przy temperaturze zadanej 55 stopni uzyskuję max 35-40 stopni, czy muszę zwiększyć siłę nadmuchu? Czy nie spowoduje to nadmierną ucieczkę ciepła w komin?

• Fibaro
  • #2 09 Paź 2014 10:59
    Witek76
    Poziom 24  

jeżeli sterownik wskazuje 40stC, a termometr 60 to gołą ręką stwierdzisz jaka jest prawidłowa temperatura. Zawsze możesz czujnik sterownika zanurzyć w naczyniu z gorącą wodą (tylko metalową część czujnika - nie jest hermetyczny) i skontrolować trzecim termometrem.
    Czujnik na rurze powinien przylegać jak największą powierzchnią, trzeba go przymocować i zaizolować od otoczenia. Folia aluminiowa nie jest izolatorem, użyj kawałka wełny mineralnej.
    Typ czujnika to, o ile dobrze pamiętam KTY81-210, możesz pomierzyć rezystancję i sprawdzić w datasheet jakiej odpowiada temperaturze, ale trzeba czujnik na czas pomiaru od sterownika odlutować.

• Fibaro
  • #3 20 Paź 2014 19:07
    bazyl_86
    Poziom 7  

Czujnik temperatury wyszedł z tulejki, po zdjęciu pokrywy i poprawnym montażu czujnika wszystko jest ok

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson