Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 2 brak obrazu i dżwieku mechanizm działa

01 Maj 2005 20:56 13199 13
  • Poziom 10  
    Konsola włącza sie wszystki świeci mechanizm działa brak fonii i wzji widziałem taką usterkę juz kilka razy ale dalej nie wiem gdzie szukać przyczyny.POMÓZCIE.
  • Poziom 17  
    WItam. Uszkodzeniu uległ układ noszący nazwę LA lub BA5815FM. Oba układy są do kupienia na stronce www.modchip.pl. Musisz tylko zobaczyć jak układ masz w konsoli. Pełny schemat montażu możesz otrzymać od tego gościa z tej stronki jak go poprosisz.
  • Poziom 12  
    przed wymienieniem..sprawdż bezpiecznik...jesli poszedł to wymien..bo moze tylko on uległ uszkodzneiu..a jesli znowu poleci to na 100% uklad BA...
  • Poziom 17  
    Cytat:

To nie prawda, układ BA5815FM to układ sterujący pracą lasera i nie ma nic wspólnego z wizją i fonią.

Tak się składa,że w niektórych modelach dużych PS2 uszkodzenie tego układu powoduje też brak wizjii i fonii. :o)

Pozdr.
  • Poziom 10  
    A w jakich modelach?
    Ja mam 39004 v7
  • Poziom 17  
    W tym też.Ale szuflada wtedy też nie otwiera się.
  • Poziom 12  
    Witam, temat bardzo na czasie, szkoda ze kolega dla scislosci nie podal modelu konsoli. Wiec opisze swoj ciekawy a zarazem smutny przypadek: SCPH-70004 ,plyta GH-041-14, laser jednoosiowy konsola w pelni sprawna przyjeta na Modbo 760 + diody. Montaz w pelni prawidlowy drucikiem kynarowym o wlasciwej grubosci( juz widzialem gigantow co robili drutem w emali-to jest odwaga), bez zwarc, dziwnej plataniny, dziwnych plastrow, niechlujnych lutow, placzacych sie kulek cyny i innych cudow ktorych coraz wiecej w konsolach (tomnie juz nie dziwi gdyz coraz czesciej biora sie za to ludzie bez najmniejszych podstaw i wiedzy z dziedziny elektroniki- no przeciez to takie proste). Jednym slowem profesjonalny monataz kilku kabli zgodnie ze sztuka elektroniki, konsola oczywiscie sie wlaczyla, chip sie zglosil, odpalila sie "wlasciwa" plyta dvd z gra, pozniej "taka sama" cd, bez zadnych oznak niepowodzenia.

Konsola zostala wylaczona z zasilania, odlaczony zasilacz przeniesona do drugiego monitora na drugi stol i ponownie wlaczona. Niestety w momecie wlaczenia czerwona lampka zamienila sie w zielona i to wszystko, nie ruszyl sie mechanizm, nie zglosil sie obraz nie ma dzwieku.

Co sie stalo? Pytanie na razie bez odpowiedzi....

Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki te napiecia ktore znam, wymienilem procesor CXD3098Q, driver ktorego od razu podejrzewalem RS2004FS, taki regulator napiecia 336 od gory plyty, kilka innych ( oczywiscie na pale bo schematu brak), sterownik przetwornicy 5225. Braklo mi pomyslu i zapalu bo to dzadostwo lutowane bezolowiowym spoiwem jest koszmarne w naprawie (nawet pracujac z podgrzewaczem).
    Dodam ze to nie pierwsza plyta z tego modelu ktora padla w ten sposob ale pierwsza tak do konca moja- moj pacjent- zmarl.
    Nie wiem co myslec, sony zrobilo taki skomplikowany uklad ochrony lasera na wielu elementach, moze tu cos padlo i procesor blokuje cala konsole, naprawde juz nie wiem. Byly przypadki ze sie nie zglaszaly te modele ale nigdy tak ze nawet mechanizm nie drgnie...

Problem nadal w trakcie rozwiazywania, moze ktos zna odpowiedz...?

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

:) czasem wytrwalosc w chwilach zwatpienia oplaca sie, otorz w moim przypadku uszkodzony byl uklad CXR716080 ale nie mialem takiego wiec wlozylem CXR716080B z SCPH-50004 i wszystko pieknie ruszylo, oczywiscie nie mam pewnosci czy procek CXd3098Q byl uszkodzony czy nie bo jego w pierwszej kolejnosci wyminilem (bo to nie BGA wiec troche latwiej), one scisle wspolpracuja wiec trudno powiedziec. Tak czy owak swoj problem rozwiazalem, polecam sie (SPEC-TECH SERWIS ŁÓDŹ) i pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 17  
    Witaj !

Miałem kilka takich przypadków jak Ty.Dokładnie tak samo następowała awaria.Konsola przerobiona,wszystko cacy.Przy następnym włączeniu PSTRYK i nie działa. Jedno co zauważyłem. Często po takiej awarii jedna z nóg CXD3098Q dostawała zwarcia do masy. (??) ,choć nie zawsze bo kilka po prostu zdechło a zwarcia na nogach CXD nie było.Pierwszym winowajcą więc zdawał się być sam CXD. Jedno co zauważyłem: Wszystkie te awarie występowały na "starych" ModBo760.Człowiek ,który dostarcza mi chipy od niedawna przywozi modbo760 "ciut" inne niż te stare.Druk troche inny,być może i oprogramowanie też. Przerzuciłem sporo slimów od tego czasu i eureka ! żadna nie padła. Z pewną taką nieśmiałością śmiem twierdzić,że uszkodzenie wywoływał sam chip...no chyba ,że Sony znów walnęło jakiegoś boba i poprawiło błąd w kolejnych egzemplarzach,choć to mało prawdopodobne.
    Dzisiaj zasiądę do swoich uwalonych płyt i sprawdzę ,czy czasem moje nie zachorowały na to samo. Przypuszczam ,że tak ,bo Twoje objawy w 100% pokrywają się ze zdarzeniami z mojego biurka !

Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości !!
  • Poziom 12  
    Mysle ze uszkodzenie wyniknelo z przepiecia jakiegos na tych wlasnie liniach miedzy prockiem a kontrolerem. Moja pierwsza plyta ktora padla tez sie tak uszkodzila ze procek mial zwarcie na ktorejs nodze (nie pamietam B,G,H czy I) ale wydaje mi sie ze kontroler tez oberwal. :) nazywam CXR kontrolerem bo kiedys mialem grubaska w ktorej szuflada tanczyla jak sobie chciala i po wymianie CXR wszystko wrocilo do normy, wiem tez ze on odpowiada za rodzaj lasera (druciak albo zwykly) bo po przelozeniu scalaka z innej plyty musialem przelozyc tez laser. A co do wersji chipa to wydaje mi sie raczej ze za slabo sa zabezpieczone wyjscia z procesora Modbo albo raczej wcale nie sa i roznice napieciowe w stanie wyjscia chipa i szyny PS2 moga powodowac uszkodzenia. Pamietam ze kiedys na poczatku jak slimy sie pojawily bylo polecane dobezpieczenie regulatora napiecia ktory znajduje sie obok CXR (oznaczenie 336). Wydaje mi sie ze chodzilo o przesuniecie fazy pradu wzgledem napiecia przez dodanie dwu dlawikow i kondensatora, ale to bylo a ze wzgledu na ciagle schodzenie z ceny szybko przestlo byc montowane :), zreszta dlawik mial taka indukcyjnosc ze nie mozna bylo go nigdzie dostac. Teraz tez zauwazylem ze ludzie montuja tylko ( jezeli w ogole montuja :)) zabezpieczenie z diod i koniec bez dodatkowego "odciecia" coz cena znow w dol.... gwarancja dmuchana....
    Przepraszam tak sie rozpisalem ze nie dodalem ze ta plyta co mi teraz padla byla na nowym Modbo zrobiona, wiec wydaje mi sie ze to taka rosyjska ruletka, oby tylko zadko wypalala... Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    no nie byłbym taki pewnie czy to modbo... mam identyczny problem na ripperze 2, w ten sam spobób padła konsolka dla kumpla który miał rippera 3.4... można tu chyba mówić ogólnie o chipach.:|
  • Poziom 10  
    Ja mam dwie uszkodzone konsole pstwo V12 w jednej po właczeniu wszystko chodzi noramlnie tzn laser czyta jest obraz i dzwiek ale pokazuja sie dziwne punkty na ekranie nie mam pojecia co to moze byc a zaznacze tutaj ze wszystko jest dobrze podlaczone, natomiast w drugiej konsoli po uruchomieniu jest obraz i dzwiek ale brak odczytu plyty laser przesuwa sie i swieci dioda lasera plyta takze sie obraca a zaznacze tutaj ze sprawdzalem ja na dwoch laserach ktore bezproblemowo dzialaja w drugiej konsoli, wykrylem tylko uszkodzony bezpiecznik ps13 po wymianie jego nadal konsola nie dziala tak jak powinna.
  • Poziom 10  
    Witam koledzy ja mam następujący problem .

Posiadam konsole Ps2 model 70003 konsola straciła dzwięk obraz jest płyty czyta. grałem w Driwera na LCD LG LH3000 i po chwili dzwiek zniknoł na starym tv też nie ma dzwieku pomocy prosze

Dodano po 44 [minuty]:

teraz zauważyłem ze jak zrobie głos w tv na 100% to cos tam w tle slychac z gry co to moze byc??
  • Poziom 11  
    Witam

A mi własnie trafiła sie nowiutka różowiutka PS2 SLIM SCPH-77004 z takim samym objawem przy czym nie otwierana - nie przerabiana właśnie oderwałem jej plombę . PŁYTA GH -052-32 sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nadal ciemność. LASER smiga, włącza sie i wyłącza ale zero rekakcji.