Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auraton 2025 RTH i termometr Auraton T-2

08 Paź 2014 11:57 2379 2
  • Poziom 2  
    Witam

Drodzy Państwo. Przymierzam się do zakupu regulatora temperatury Auraton 2025 RTH i termometru Auraton T-2. Cały zestaw miałby współpracować z kotłem gazowym Junkers ZW 20KD. W domu wolnostojącym są dwa osobne mieszkania. Parterowe i na piętrze. Całość ogrzewana jest przez ww kocioł, na jednej wspólnej instalacji. W tym na piętrze, miałby się znajdować regulator 2025 RTH. W tym na parterze termometr T-2. Pomyślałem sobie, że skoro całe to ustrojstwo, to delikatnie mówiąc komputer, więc na pewno istnieje możliwość sterowania temperaturą w domu sczytywaną z regulatora lub (co najważniejsze) tylko z termometru. Niestety nie ma takiej możliwości (zapewnienia techników Auraton). Możliwość sterowania piecem jest tylko z czujnika temperaturowego wbudowanego w regulator (co jest dla mnie dziwne). Przecież to tylko dwie, lub trzy dodatkowe linijki kodu. Zarzucam ten temat pod dyskusję, gdyż może ktoś z Państwa ma podobny problem i jakoś go obszedł. Dlaczego o to pytam? Otóż pomimo ocieplenia budynku, mieszkanie na parterze dłużej się nagrzewa i kiedy na piętrze są już zadane 23 stopnie, to na dole jest jedynie 20. Nie mogę przenieść regulatora głównego do mieszkania na parterze, gdyż jest to lokal pod wynajem i sami rozumiecie nie chcę, aby... ;) A tak: ustawiam piec wg termometru na parterze, a na piętrze skręcam grzejniki. Więc idealnym rozwiązaniem byłaby ww możliwość. Niestety. Wg producentów "imposibilancja". Najlepiej gdybym miał dwa osobne piece, dwa osobne układy, lub jeden piec i dwa układy z rozdzielaczami (tysiące złotych jak nic) itd itp. A przecież to o czym piszę jest takie proste. A może jednak nie ? ;) Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś miał rozwiązanie na ten problem. Najlepsze, że na stronie Auraton jest taki schemat... Więc może jednak "się da".
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Proponuje przeczytanie instrukcji.
    Konkretnie strona 20 i dalej.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    A wystarczyło poszukać instrukcji. Idąc tropem - fachowcy wiedzą najlepiej - zadzwoniłem do źródła i zapytałem. Ale jazda, żeby serwisant tego nie wiedział i wprowadzał w błąd. Dziękuję Nargo.