Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston DataTraveler 111 - Pendrive pokazuje system plików RAW.

08 Paź 2014 17:32 3765 14
  • Moderator na urlopie...
    Witam,
    Mam problem z pendrive Kingston DataTraveler 111.
    Po wpięciu do portu USB wyświetla się komunikat: "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków F: musisz go sformatować. Czy chcesz wykonać formatowanie? Formatuj dysk/anuluj"

W narzędziach administracyjnych/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami pendrive pokazuje system plików RAW/zdrowy(partycja podstawowa)

Chcąc odzyskać dane próbowałem utworzyć obraz pendrive wykorzystując aplikację testdisk 6.14. zgodnie z instrukcją pod linkiem: link do hotfix. Próba utworzenia obrazu zakończyła się komunikatem:
    Image created successfully but read errors have occured.

Obrazu nie da się zamontować w programie FileDisk (nieprawidłowa ścieżka dysku wirtualnego). Po zamontowaniu obrazu dd w programie OSFMount, przy próbie otwarcia obrazu dostaję komunikat: Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

Jeśli to możliwe to chciałbym odzyskać dane, które były na pendrive przed wystąpieniem błędu.
    W związku z powyższym zwracam się do kolegów elektrodowiczów z prośbą o pomoc w temacie.
    Volume: F:
    Controller: Phison 2302 (2251-02)
    Possible Memory Chip(s):
    Toshiba TH58TEG7T2JBA4C
    Memory Type: TLC
    Flash ID: 98DE9892 72D7
    Chip F/W: 01.05.53
    Firmware Date: 2012-07-26
    ID_BLK Ver.: 1.2.15.0
    MP Ver.: MPALL v3.62.00
    VID: 13FE
    PID: 5100
    Manufacturer: Kingston
    Product: DataTraveler 111
    Query Vendor ID: Kingston
    Query Product ID: DataTraveler 111
    Query Product Revision: PMAP
    Physical Disk Capacity: 15504900096 Bytes
    Windows Disk Capacity: 0 Bytes
    Internal Tags: 2Q2P-S78J
    USB Version: 3.00 in 2.00 port
    Declared Power: 498 mA
    ContMeas ID: 8B0F-01-00
    Microsoft Windows 7 SP1 x64
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sprawdź, czy DMDE widzi dane.
    A gdzie to się sprawdza? Przepraszam, wcześniej nie miałem konieczności używania tego programu więc nie do końca wiem co i gdzie, stąd moje głupie pytania.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Widzi partycję FAT32, ale najprawdopodobniej nie da się w nią wejść. Jeśli tak spróbuj jeszcze szukaj FAT i zamieść screen po wyszukiwaniu.
    Wyskoczyło coś takiego:

Wybrałem "ignoruj wszystkie". Skanowanie szło jakieś 3-4 minuty.
    Screen po przeskanowaniu:
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź czy otwiera się zawartość znalezionej partycji i czy są na niej dane.
    Zawartość partycji da się otworzyć, widać strukturę katalogów (nazwy folderów na zdjęciu wyciąłem).
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To jak widać dane to odzyskuj, niestety wersja darmowa ma pewne ograniczenia.
    Gdy zaznaczam folder i daję "odzyskaj pliki" wyskakuje komunikat:

Dodam, że w tym folderze na pewno jest mniej niż 4000 plików.
  • Pomocny post
    A więc proszę utworzyć na dysku na który mają być kopiowane dane folder o tej nazwie, ten z którego chcesz kopiować otworzyć w DMDE i zaznaczyć pliki, które chcesz kopiować. Po zaznaczeniu ich kliknij PPM-->Odzyskaj pliki , następnie wybierasz folder gdzie mają być kopiowane i klikasz ok.
    Wygląda na to, że coś zadziałało i pliki dadzą się kopiować. Jeszcze jedno pytanie: czy w darmowej wersji da się w jakiś sposób znaczyć pliki w kilku folderach czy kopiowanie jest możliwe tylko w obrębie jednego?
  • Pomocny post
    Przecież sam dodałeś screen z informacją, że tylko z bieżącego panelu, czyli musisz mieć otwarty dany folder.
    Aha, czyli panel=folder 8-O . No nic, w takim razie czeka mnie trochę klikania. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc i poświęcenie swojego czasu.