Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Samsung SL-M2022W, Xerox Phaser P3020V_BI czy inna

08 Paź 2014 17:56 9825 10
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się nad zakupem drukarki laserowej mono,
    moje wymagania to :
    - tania na start - tak okolice 250zł
    - tania w utrzymaniu,
    - wifi, żeby mogła stać sobie gdzieś w domu, nie koniecznie przy komputerze
    - mała, kompaktowa budowa, żaden kombajn, ładna

Na razie upatrzyłem sobie takie dwie:
    http://www.morele.net/drukarka-laserowa-xerox-phaser-p3020v-bi-649155/
    http://www.morele.net/drukarka-laserowa-samsung-sl-m2022w-608658/
    Ktoś napisze jak z nimi jeśli chodzi o np. regenerację tonera? bo na starcie wszystkie drukarki są fajne.
    A może polecicie inna?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli masz chęć regenerować kasety sam to dokup chip wieczny i drukujesz za grosze. Zamienniki bywają czasem niezgodne z wersja oprogramowania drukarki wiec ich zakup to czasem loteria ... Jezeli jednak masz możliwość dołożyć trochę na start to pomyśl o HP LJ P1102 i ciesz sie równie tanią i jeszcze prostszą regeneracją bez blokad , chipów itp. Poza tym masz całe mnóstwo zamiennych tonerow za bardzo małe pieniądze (od około 35 zł za cały nowy kartridż ) . W sumie nie wiem czy zestaw Samsung + wieczny chip nie wyjdzie cenowo podobnie jak LJ P1102 :) No i gwarancji nie tracisz ingerując w firmware sprzętu ...

C.
  • Poziom 10  
    z tego co szukam wieczny czip to wydatek 200zł,
    wtedy nawet ten hp lepiej wypada, a regenerować chcę na pewno sam i nie chcę żadnych migających diodek "wymień toner" bo chip ma przekroczony licznik.
    http://allegro.pl/wieczny-chip-samsung-sl-m2022-m2022w-m2024w-m2028w-i4658152676.html
    no chyba, że da się to kupić taniej?
    Do tego xeroxa też potrzebne są jakieś modyfikację w celu regeneracji?
    Zapewne tak bo Xerox i Samsung z reguły to samo robią tylko chipy inne :) Polecam tymbardziej zakup HP . Regenerować sam możesz jeszcze taniej niż Samsung-a i banalnie prosto :) Toner 85 jest prosty w rozbiórce a chipa nie musisz ruszać . Wyłącz tylko komunikat o stanie materiałów pod sterownikiem i ciesz sie super tanim drukowaniem :) To co dołozysz do Samsunga z nawiązką otrzymasz kupując HP :)

C.
  • Poziom 21  
    Pikulll napisał:
    z tego co szukam wieczny czip to wydatek 200zł,
    wtedy nawet ten hp lepiej wypada, a regenerować chcę na pewno sam i nie chcę żadnych migających diodek "wymień toner" bo chip ma przekroczony licznik.
    http://allegro.pl/wieczny-chip-samsung-sl-m2022-m2022w-m2024w-m2028w-i4658152676.html
    no chyba, że da się to kupić taniej?
    Do tego xeroxa też potrzebne są jakieś modyfikację w celu regeneracji?

na konto wiecznych czipuw, to tszeba zaczekac i mysla ze benda tanie, bo 200 zl z wieczny czip(fix) nicht palcic niebendzi:), bo prawdziwa cena na dany momet tych fixuw na ten model sl-m 2022 jest 50-55 dolary. Nawet taka cena jest zaduza:), tszeba czekac.
  • Poziom 6  
    Podłączę się do tego tematu, bo też szukam jakiejś pierwszej, taniej, bezprzewodowej i taniej w eksploatacji drukarki laserowej i zastanawiam się nad jedną z tych trzech:
    Xerox Phaser 3020 wi fi/ Samsung SL-M2022w i tym HP LaserJet P1102W

Nie mam w sumie żadnego doświadczenia w tym temacie, a muszę szybko kupić jakiś sprzęt, stąd moja prośba do bardziej doświadczonych użytkowników o sugestie.

Na co powinienem przede wszystkim zwrócić uwagę i czego unikać?

Czyli mówicie, że HP 1102 nie ma blokady na chipsecie dotyczącej przymusowej wymiany tonera, tak? Czy to jest tak, że tylko produkty HP tak mają?
    Czy ten chip można w miarę swobodnie wymienić we własnym zakresie w dowolnej drukarce?

A co z bębnem? Jak rozpoznać która drukarka ma "bęben" w tonerze,
    a przy której czekać mnie będą wymiany lub naprawy gwarancyjne bębna brudzącego kartki?
    Chipa wymieniać nie musisz. Z tego co wiem to na chwile obecna tylko HP i Canon nie blokują drukarek po wyczerpaniu tonera (proszę mnie poprawić jeżeli jest inaczej) . Kaseta zawiera bęben wiec kupując nowy toner masz wszystko nowe. Zamienników do wyboru , do koloru . Regeneracja banalnie prosta a materiały do regeneracji bardzo tanie.

C.
  • Poziom 6  
    Kupiłem HP 1102w wg Waszych sugestii.
    Wszystko było fajnie, gdy pracowała na oryginalnym tonerze.
    Po instalacji nowego tonera widzę taką oto rolkę po prawej stronie...

Proszę o pomoc i sugestię, skąd to się wzięło, bo temat drukarek jest dla mnie póki, co czarną magią... <prosi>
  • Poziom 24  
    Potrząśnij tonerem i sprawdź czy coś pomogło.
    Sam sobie odpowiedziałeś poniekąd ... Oddaj ten toner na reklamacje do sprzedawcy . Wyglada ze ma uszkodzony zbierak na wałku magnetycznym i robi duszka w tym miejscu.

C.
  • Moderator
    Drukarka dobra - kupiona. Kiepski zamiennik do reklamacji.
    Zamykam temat.