Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon Art M One USB niefajnie nagrywa

08 Paź 2014 19:22 891 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę.
    W zeszłym tygodniu kupiłam mikrofon Art M One Usb. I dzisiaj dopadła mnie rozpacz :( Nie wiem już, nie mam pomysłu, co mogę jeszcze zrobić by ten mikrofon nagrywał chociaż trochę lepiej, niż mikrofon za cztery dychy ... .
    Podłączyłam go do laptopa (Dell) - tragedia. Szumy, trzaski, głos nieludzki.
    Podłączyłam go do stacjonarnego - głos nawet fajny po nagraniu, tylko nagranie bardzo ciche i słychać buczenie.
    Pokochałam ten mikrofon mimo wszystko, nie mam chęci dlatego za bardzo na reklamację. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł, jak można polepszyć jakość nagrań tego mikrofonu, proszę o wypowiedź :p.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzisiaj odkryłam :P :

głos dobrze mi się nagrywa w programie MultitrackStudio. Niestety mam tylko wersję darmową, ale i tak daje radę i jest o wiele lepiej niż w AudaCity.
    Po odłączeniu zasilacza z prądu szumy i trzaski znikają (laptopik działa jedynie na baterii).
    Po nagraniu pliku wav w MultitrachStudio, wrzucam go do Audacity, po to, by "odszumić", czyli pozbyć się denerwującego "odkurzacza, który mimo wszystko słychać jeszcze, kiedy podgłaśniam na maksa.
    Po odszumieniu w Audacity zapisuję to jako mp3 i mogę w spokoju wrzucić do FL.
    W Fl mogę podgłośnić również na maksa i nie ma żadnych, ale to żadnych szumów, co mnie bardzo cieszy i nieco uspokaja.

Widzę, że ktoś obserwuje ten temat, dlatego piszę :p
    Jeżeli ktoś ma inne, równie ciekawe doświadczenia z tym mikrofonem, będzie fajnie, jeżeli coś napisze.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witaj @Primia.
    Możesz jeszcze pobawić się zaawansowanymi ustawieniami sterownika Audio - Prawoklik na ikonie głośnika (przy zegarze systemowym - prawy dolny róg) => Urządzenia do nagrywania => TU otworzy się okno "Dźwięk" / Nagrywanie. Podwójny klik na mikrofon zewnętrzny otworzy kolejne okno właściwości z czterema zakładkami: "Ogólne"- informacje o gnieździe i status kontrolera wychwytującego; "Nasłuchiwanie" (mało istotne w tym przypadku); "Poziomy" - sprawdź efekty po przestawieniu suwaków; "Zaawansowane" - tu możesz ustawić jakość próbkowania strumienia Audio.

Nigdy nie korzystałem z mikrofonu USB, więc nawet nie wiem, czy zostanie on wykryty przez kontroler Audio jako urządzenie wejściowe, w każdym bądź razie warto spróbować. Ja kiedyś poświęciłem o kilka godzin za dużo celem optymalnego ustawienia mikrofonu w XP-ku...